Megdolgozott a továbbjutásért a Loki

| 2023. 02. 08. | 22:37:00
A debreceniek a legjobb nyolc között folytathatják.

A negyeddöntőbe jutásért lépett pályára a Mol Magyar Kupában az NB II-es ETO FC Győr otthonában a DVSC szerda este. Együttesünk nélkülözni volt kénytelen az eltiltott Meldin Dreskovic, valamint Bárány Donát és Matar Dieye szolgálatait, de ettől eltekintve igyekezett a szombat-szerda-szombat ritmus ellenére sem felforgatott kezdőcsapattal nekimenni a kupapárharcnak. Bódi Ádám, Bévárdi Zsombor és Antonio Mance ezúttal az első perctől a pályán volt.

A 4. percben a győri Vitális próbálkozott egy életerős lövéssel, majd a Loki átvette a játék irányítását. Az első debreceni lehetőség a 15. percben alakult ki, akkor Bódi Ádám csavart fölé balról, 14 méterről. Helyenként mezőnyfölényben játszott a DVSC, igaz, közben a 23. minutumban Szendrei szabadrúgását kellett hárítania Megyeri Balázsnak.

Az első félidő hajrájában a hazaiaktól Keresztes veszélyeztetett 11 méterről (Megyeri Balázs bravúrral védett), a 39. minutumban pedig a megsérülő Baráth Péter helyére Christian Manrique állt be.

A 41. percben Bévárdi Zsombor átlövésből nem sokat tévedett, a 45. percben Antonio Mance már semennyit: Dzsudzsák Balázs adott be jobbról, Bódi Ádám visszajátszotta a labdát, Mance pedig 7 méterről, ballal, kapásból a jobb felső lőtt, megszerezve ezzel első debreceni gólját (0-1).

A második játékrész elején a DVSC uralta a mérkőzést, nagyobb helyzet azonban egy ideig nem adódott. Félórával a vége előtt érkezett Szécsi Márk és Sós Bence (a végén Dorian Babunski és Stefan Loncar is), a mérkőzés összességében nem volt túl mozgalmas. A 66. percben Dzsudzsák Balázs közeli lövését védte a hazai kapus, majd az ezt követő percek is inkább a küzdelemről szóltak.

A végjátékban a győriek mindent megpróbáltak az egyenlítésért, ami a 93. percben sikerült is nekik, Csinger közelről lőtt a léc alá (1-1), nem sokkal azután, hogy Babatit szövegért kiállította a játékvezető.

Jöhetett a hosszabbítás…

A ráadásban inkább a mieink támadtak, azonban ziccert nem tudtak kialakítani. egészen a 105. percig, amikor egy bal oldali beadás után Dorian Babunski fejelte vissza a labdát a kapu előterébe, Stefan Loncar pedig 7 méterről a kapuba pörgetett (1-2). Ő is megszerezte első DVSC-s találatát.

A hosszabbítás második félidejében már nem esett gól, így a Loki jutott be a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé.
A negyeddöntő sorsolását csütörtökön este tartják, szombaton pedig a Paks elleni bajnoki következik a Nagyerdei Stadionban.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult