Vérszegény volt a Loki Mezőkövesden, és nem kerülhette el a vereséget

| 2021. 10. 17. | 20:45:00
A debreceniek egyre lejjebb csúsznak a tabellán.

Bár a bajnokság első szakaszában járunk, a tabella állása szerint nyugodtan nevezhettük kiesési rangadónak a Mezőkövesd-DVSC összecsapást a labdarúgó NB I.  9. fordulójában. Huszti Szabolcsnak több alapembert is nélkülöznie kellett, Dzsudzsák Balázs és Sós Bence eltiltás, Kosicky kapus pedig sérülés miatt nem jelentkezhetett játékra, de hosszabb kihagyás után visszatért Bódi Ádám, akitől sokat várt a debreceni tábor.

Az első félidő első fele nem éppen álmaink futballját idézte, egyik csapat sem tudta az elfogadható minimumát nyújtani. Két passznál többet egyik oldalon sem sikerült produkálni, így a kapuk sem forogtak veszélyben. A játékrész második felében pörgött fel egy kicsit a játék, de sajnos ez csak a hazai együttes érdeme volt. Gróf kapuja előtt adódott néhány igazán meleg helyzet – egyszer Deslandes sarokkal mentett a gólvonal előtt -, míg a debreceniek abszolút veszélytelenek bizonyultak támadásban. Ennek az volt az egyértelmű oka, hogy a mezőkövesdiek uralták a középpályát. Debreceni lehetőséget egyáltalán nem jegyezhettünk fel az első 45 perc során, emiatt nem lepődtünk meg azon, hogy Huszti Szabolcs  a szünetben cserére szánta el magát: Bárány helyett Németh Krisztián érkezett a Lokiba.

A második félidőt egy hatalmas Mezőkövesdi helyzet vezette fel: Jurina csinált bolondot két jó csellel Deslandes-ból, majd 15 méterről centikkel bombázott fölé. A továbbiakban is a hazaiak domináltak a középpályán, a Lokinak csak felvillanásai voltak időnkét, de helyzeteket nem tudott kialakítani. A 67. percben újabb nagy helyzet borzolta a Loki-tábor idegeit: egy lepattanó Pillár elé került, aki közelről lőtt, Bódi bevetődve blokkolt. Kisvártava újabb óriási mezőkövesdi lehetőséget maradt kihasználatlanul: egy jobbról belőtt labdát Jurina közelről fejelt fölé. Az már csak az égieken múlott, hogy még mindig 0-0 állt az eredményjelzőn!

A 72. percben dolgozta ki az első komolyabb lehetőséget a DVSC: Ferenczi passzolt Soltészhoz, aki jobbról, 12 méterről a rövid sarok mellé durrantott, majd egy perc múlva Bévárdi távoli lövését védte Piscitelli. Az olasz kapust Ugrai is megmozgatta egy távoli lökettel nem sokkal később. Feltámadt a Loki?

Sajnos nem. A 83. percben a Mezőkökövesd szépségdíjas góllal szerzett vezetést, igaz a labdát jobb kapó Drazic olyan egyedül volt a tizenhatos közepén, mintha a debreceniek a pályán sem lettek volna (1-0).

A piros-fehérek mindent egy lapra feltéve támadtak a végén, de egyenlíteniük nem sikerült. Így a Loki a 10. helyre csúszott vissza a tabellán, és csak gólkülönbsége miatt nem áll kiesés helyen.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult