Könnyűnek indult, de nehéz szülés lett a Lokinak a győri siker

| 2021. 04. 18. | 23:43:00
A debreceniek nagyon fontos három pontot szereztek.

Győzelmi kényszerben lépett pályára a DVSC vasárnap este, hiszen amikor a labda útjára indult az ETO stadionjában, a fiúk már tudták a Gyirmót újabb győzelmet aratott idegenben, ezzel egy pontra közelítette meg a hajdúsági együttest, illetve a Vasas is hozta a kötelezőt.

Ennek megfelelően, támadószellemben kezdett a Loki, amely az első félidőben végig nagy fölényben futballozott, és csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzi meg a vezetést. Bódi az első percben még fölé lőtt nagy helyzetből, szabadrúgásból, de ez nem szegte kedvét, és bátran próbálkozott távolról. Még két sikertelen kísérlet után, a 33. percben végre elsült a lába, 20 méteres bombája úgy meglepte a Győr fiatal kapusát, hogy „bevédte” a középre, léc alá tartó labdát (0-1). Alig nyolc perc múlva megduplázta előnyét a piros-fehér gárda: Dzsudzsák hozta helyzetbe Ugrait, aki a vele szemben felálló két védő között, 12 méterről a bal sarokba helyezett (0-2). A DVSC a játék képe alapján teljesen megérdemelten vezetett, a Győr parányi veszélyt sem jelentett a debreceni kapura.

A nagy fölény túlzottan is magabiztossá tette a debreceni legénységet, amely szünet után megajándékozta egy góllal a hazai csapatot. A második félidő harmadik percében a debreceniek hátul felelőtlenül adogattak, elpasszolták a labdát, a végén Pávkovics betlizett nagyot az ötösön, Vankó, a győri csereember pedig berúgta az ajándéklabdát a DVSC-kapuba (1-2). A kabaréba illő kapott gól után a Loki ismét komolyan vette a meccset, ha már saját magának tette nehézzé, de a szépítés vérszemet adott a győrieknek, akik többet próbálkoztak, mint korábban, bár továbbra is a vendég debreceniek játszottak veszélyesebben.

A 81. percig kellett várni, hogy a Loki harmadszor is bevegye a nem túl acélos hazaiak kapuját. Ekkor Varga József ugratta ki Bárányt, aki jobbról adott be, Szécsi jó ütemben érkezett, és a védő lábán megpattanó labdát térddel juttatta a győri kapuba (1-3). Még mindig nem dőlt el azonban a három pont sorsa, mert kisvártata Priskin tűnt el a debreceni védők sűrűjében a debreceni tizenhatoson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Priskin magabiztosan bevágta a büntetőt, meccsben tartva a csapatát a hajrára (2-3).

Az utolsó percek szerencsére jól "menedzselte" a DVSC, azaz nem engedte kibontakozni a Győrt, sőt, Bárány a végén még a kést is megforgatta a győriekben egy újabb góllal (2-4), így a piros-fehérek megszerezték a hőn áhított győzelmet. A következő fordulóban, április 25-én a Huszti-gárda a kiesés ellen harcoló Kazincbarcikát látja vendégül (17 óra).