Keményen megdolgoztatta a Lokit a kiesőjelölt Kazincbarcika

| 2021. 04. 25. | 20:45:00
A debreceniek csak a végén tudták eldönteni a három pont sorsát.

A Győrben betliző Pávkovics helyett Poór Patrikot nevezte a kezdőbe Huszti Szabolcs, a DVSC vezetőedzője a Kazincbarcika elleni bajnokin, amely mindkét számára életbevágó, csak más-más szempontból. A debrecenieknek a feljutáshoz, a borsodiaknak pedig a bennmaradáshoz kellenek nagyon a pontok a bajnoki hajárhoz érkezvén.

Már a második percben bravúrra volt szüksége Grófnak a debreceni kapuban. Egy előrevágott labdára Tóth csapott le Bévárdi és Kinyik között, lövését szögletre mentette a DVSC kapusa. Még egy perc sem telt el, és góllal válaszolt erre a Loki! Korhut pontos, bal oldali beadása után Szécsi fejelt öt méterről a kazincbarcikai kapuba (1-0). A kezdeti nagy rohanás után visszább vettek a csapatok, a DVSC labdatartással operált, de nem ígért semmi jót, hogy a borsodiak a labdaszerzések után rendre eljutottak a hazai kapuig. Nem hiába aggódtunk, a 31. percben egyenlíteni tudtak a venséfek. Toma szabadrúgása után a teljes debreceni védelem lemaradt Takácsról, aki 8 méterről a léc alá helyezett (1-1).

A szünetig a Loki – bár nagy igyekezettel tette a dolgát – nem tudta ritmusváltásokkal megzavarni a betömörülő ellenfelet, így nem került komolyabb helyzetbe sem.

A szünetben Báránnyal „erősített” a DVSC, majd miután negyedóra úgy telt, hogy még a barcikai kapu környékén sem járt a labda, jött Sós és Ferenczi is, mégpedig a meglehetősen enervált Korhut és Ugrai helyett. Hiába játszott nagy mezőnyfölényben a Loki, a sündisznóállással szemben sokáig nem sokra ment. Aztán a 72. percben Bárány harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon, a vendégek ívelésre számítottak, de Dzsudzsák remek, lapos passzal hozta helyzetbe Kinyiket, aki a kapuba helyezett (2-1).

Tanult a nyíregyházi elleni betliből a Loki! A gól után ugyanis a Huszti-gárda támadásban maradt, nem adva lehetőséget az ellenfélnek. A 86. percben Báránnyal szemben szabálytalankodtak a vendégek, amiért a bíró tizenegyest ítélt. Dzsudzsák elegánsan értékesítette a büntetőt, feltéve ezzel az i-re a pontot (3-1).

A Loki ezzel együtt a vártnál nehezebben szerezte meg a győzelmet, és fellélegezni továbbra sem lehet, mert négy fordulóval a vége előtt mindössze négy pont az előnye a Gyirmóttal szemben a tabella második, NB I-et érő helyén. A debreceniek a jövő héten szerdán és vasárnap is bajnokit vívnak, előbb Békéscsabára utaznak, majd a Cskávárt fogadják.