Ez nagyon ciki: kikapott a DVSC a kiesés ellen küzdő Dorog „albérletében”

| 2021. 04. 07. | 20:17:00
Úgy tűnik, izgalmas lesz a tavaszunk Debrecenben.

A labdarúgó NB II. 31. fordulójában Tatabányán fogadta a Dorog a DVSC-t. Huszti Szabolcs alaposan megkeverte a lapokat, a legutóbbi, Soroksár elleni kezdőhöz képest ugyanis ezúttal csak öten kaptak helyet a Dorog elleni tizenegyben. Kusnyír Erik beállítása nem bizonyult a legjobb húzásnak, a jobb oldali védőt játszó lokista tudniillik

a 39. percben másodjára is „besárgult”, így tíz emberre fogyatkozott a hajdúsági együttes.

Addig egyértelműen uralta a pályát a DVSC, nagy elánnal kezdett és úgy is folytatta, zsinórban rúgta a szögleteket jobbról és balról, jöttek a beadások innen is, onnan is, csak éppen gólveszélyt nem tudott teremteni a piros-fehér gárda a kiesés ellen hajtó dorogiak ellen. Egy kivételével mindegyik debreceni akciót könnyedén megúszott a Dorog, a 35. percben Ugrai 16 méterről leadott lövésénél kell nagyot nyújtóznia a kapusnak.

A szünetben hármas cserét hajtott végre Huszti Szabolcs: Bényei, Sós és Haris helyett Bévárdi, Szécsi és Bódi Ádám lépett pályára. Emberhátrányban is a Loki volt aktívabb, de helyzeteket továbbra sem tudott kialakítani a debreceni gárda. Egy kis ravaszság hiányzott a Huszti-csapat játékából, amelynek monoton akcióit rendre visszaverte a dorogi védelem. A 71. percben jött a feketeleves a debreceniek számára: míg a piros-fehérek szenvedtek a dorogi tizenhatos előtt, egyszer csak Szedlák megiramodott a bal oldalon, jól centerezett, Kanalos pedig kilőtte a bal alsót (1-0).

A hajrában a Loki – immár Dzsudzsák Balázzsal a soraiban – mindent egy lapra feltéve támadott. Az Ugrait váltó Tischler – éppen Dzsudzsák beadása után – fejelt centikkel mellé a 86. percben. A legvégén még egy Szécsi- és egy Tischler-lövést is védett a dorogi kapus, és debreceni részről már mindenki támadott, ez azonban nagy lehetőséget kínált fel a dorogiaknak, akik a hosszabbítás perceiben az egyik kontrájukat gólra váltották, megadta a kegyelemdöfést a Lokinak (2-0).

A DVSC három győzelem után így újabb vereséget szenvedett, s miután a Vasas nyerni tudott a DEAC otthonában, egy pontra csökkent az előnye, de sikerük esetén a Gyirmót és a Pécs is veszélyes közelségbe kerülhet. Egy biztos: izgalmas tavasznak nézünk elébe.