A DVSC magabiztosan verte Lipcsei Péter csapatát

| 2021. 04. 04. | 20:42:00
A debreceniek jóval nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Három hét szünet után rendeztek ismét fordulót a labdarúgó NB II-ben: a DVSC a Soroksárt látta vendégül. A vendégek egyszer már lógó orral távoztak Debrecenből ebben az NB II-es idényben, még decemberben a sereghajtó DEAC-tól szenvedtek vereséget. Ezek után a listavezető DVSC-től nem vártak más a debreceni futballhívek, mint magabiztos győzelmet.

A testvérharc első összecsapására a 12. percig kellett várni, és a Lokiban játszó Szécsi, azaz Márk nyerte. Dzsudzsák balról adott pe pontosan, Márk remek ütemben érkezett és közelről a Gergő mellett a kapuba perdített (1-0).

Dzsudzsák és Szécsi Márk hozta össze az első gólt  (Fotó: Ásztai Csaba)

A Loki egyébként labdatartásra törekedett, de a sokpasszos játékot még bizony gyakorolni kell, ugyanis a sok eladott labda miatt több lehetőség is kínálkozott a soroksáriak előtt. Szerencsére a vendégek elügyetlenkedték a helyzeteiket, vagy ha ziccerbe kerültek, akkor Gróf védett parádésan. A 37. percben Ugrai is megszerezte első gólját piros-fehér színekben. Őt Bévárdi szolgálta ki jobbról, a beadás után a labda átszállt mindenki fölött, a hosszún helyezkedő Ugrai pedig az ötösről kapásból, védhetetlenül vágta a pettyest a soroksári kapuba (2-0).

Szünet után sem változott a játék képe, a Loki Dzsudzsák vezérletével hátul addig adogatott, amíg kicsalta a soroksáriakat, majd tempóváltással iramodott kapura. Néha egészen tetszetősen megoldották ezt a piros-fehérek, kár, hogy az akciók végén valami mindig közbejött, egy-egy láb vagy Szécsi kapus keze. Közben újabb Gróf-bravúrra volt szükség, a Soroksár ugyanis nem törődött be a null-kettőbe, és amikor labdát szerzett, forszírozta a támadásokat.

Az utolsó 15 percben helyzetkihagyó-bajnokságot rendezett a nagy fölényben futballozó Lokomotív, Bárány ledolgozhatta volna háromgólos hátrányát az NB II-es góllistán, de ezúttal átok ült rajta. A Loki ezzel együtt magabiztosan nyert és továbbra is vezeti a tabellát. Szerdán Dorogon játszanak a debreceniek.

12 BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 30 10 9 11 34 42 -8 39
13 SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 30 10 6 14 30 48 -18 36
14 DOROGI FC DOROGI FC 30 8 10 12 26 39 -13 34
15 KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 30 7 12 11 29 43 -14 33
16 AQVITAL FC CSÁKVÁR AQVITAL FC CSÁKVÁR 30 7 10 13 46 53 -7 31
17 BFC SIÓFOK BFC SIÓFOK 30 9 3 18 40 52 -12 30
18 KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 30 8 6 16 24 46 -22 30
19 SZENTLŐRINC SZENTLŐRINC 30 8 6 16 23 45 -22 30
20 DEAC DEAC 30 5 1 24 24 60 -36 16