Újabb vereséget szenvedett a DVSC

| 2021. 03. 03. | 20:51:00
Ferenczi kiállítását nem tudták elviselni a piros-fehérek.

A Vasas elleni hétvégi fiaskót követően a középmezőnyhöz tartozó Ajka otthonában is vereséget (2-1) szenvedett a DVSC. Mivel az NB II 27. fordulójában a Vasas nyert, átvették a vezetést a tabellán a debreceniektől.

A bajnokság két legtöbb gólt szerzett csapata nem vesztegette az időt, egyből egymásnak esett; az Ajka már a 2. percben megszerezte a vezetést, Pávkovics adta el a labdát a saját 16-osánál, Nagy Mihály Krisztián pedig könnyedén csavart a kapuba (1-0) – tudósít a DVSC a honlapján. A Loki próbált magához térni a sokkból, ez a 19. percre sikerült, amikor Sóst buktatták a büntetőterületen belül. A 11-est Bódi értékesítette, a jobb alsóba lőtt (1-1).

A 27. percben Haris előtt adódott helyzet (az ajkai kapus védett), nem sokkal később Sós került ziccerbe (megint csak a hálóőr hárított), a DVSC egyértelmű mezőnyfölénybe került. Az első félidő hajrájában szabadrúgáshoz jutott a Loki az ajkai kaputól mintegy 23 méterre, azonban Bódi fölé lőtt, így a szünetre maradt a döntetlen.

A második játékrész elején is a debreceniek domináltak, csakhogy a 60. percben egy félpályán elkövetett szabálytalanság miatt a bíró kiállította Ferenczit, így emberhátrányba került a Loki, amely ezt követően három cserével frissített. Beállt Szécsi, Bárány és Korhut is, Bárány Donát Bódi passzát követően rögtön ziccerhez is jutott, azonban a 67. percben nem tudott túljárni a hazai kapus eszén.

A 73. percben viszont az Ajka szerzett gólt, egy jobb oldali beadás után közelről a csereként beállt Tóth Barna fejelt a kapuba (2-1).

A hajrá tehát igencsak nehéznek ígérkezett, és az is lett. 10 emberrel is igyekezett támadni a DVSC, azonban nem tudott ismét kiegyenlíteni. Folytatás szombaton Debrecenben a Kaposvár ellen.