Loki-győzelem: ha egyszer Dzsudzsák lába elsül...

| 2021. 03. 06. | 16:49:00
A debreceniek ásza gólt lőtt és gólpasszt adott.

Kimászik-e a Loki a gödörből? Ez volt a kérdése a szombat délutáni bajnokinak, amelyen a tavalyi „kiesőtárs”, a Kaposvár volt a DVSC vendége. A listavezető pozíciót a múlt héten elbukó debreceniek soraiban többen sérülés miatt nem léphettek pályára, de kispadra került Dzsudzsák Balázs is. A középpályáról továbbá Bódi Ádám is hiányzott, akiről hivatalosan nem adott információt a DVSC.

A találkozón a debreceniek léptek fel támadólag, de ez kimerült a nagyobb labdabirtoklásban, komoly helyzetet kidolgozni nem tudtak a fiúk. Időnként a Kaposvár is előre tört, de sok kárt nem tett az utóbbi időben igencsak megtépázott debreceni védelemben. Sós, Bárány és Bényei volt a legaktívabb, de összességében jó csapatmunkáról nem lehetett beszélni az első félidőben. Ráadásul Sósnak egy rossz mozdulat következtében kibicsaklott a bokája, így cserére kényszerült. Tischler Patrik állt be helyette, hogy a támadó szándék ne csorbuljon, de meddő debreceni mezőnyfölénynél izgalmasabbat nem tudtunk feljegyezni az első 45 percben.

Szünet után rátett egy lapáttal a Loki, de a meccs addigi legnagyobb helyzetét a Kaposvár dolgozta ki.: az 50. percben Vachtler lőtt centikkel Kosicky kapuja mellé. Kisvártatva a somogyiak kapusának kellett nagyot menteni, hogy ne kapjon öngól a Kaposvár. A 60. percben kettőt cserélt Huszti Szabolcs: Bárány Donátot Dzsudzsák Balázs, míg Pintér Ádámot Kalafat Álmos váltotta. A DVSC próbálta nyomás alá helyezni a kaposvári kaput, de a cél eléréshez hiányzott az ötlet és a precizitás

Az idő rohant, a DVSC-nek egy sürgősebb lett, és mentek is előre becsülettel a fiúk, de annyira körülményesen, hogy mindig visszaértek a kaposvári védők. A 76. percben Tischler a felső lécet találta telibe, Fortuna sem fogta a piros-fehérek kezét, de ez már reményt adott arra, hogy helyzetbe tud kerülni a Huszti-csapat. A 83. percben megtört a jég! Dzsudzsák bal oldali beadása után Tischler 8 méterről, középről fejelt a vendégek kapujába (1-0). A 88. percben kiderült, hogy Fortuna a kaposváriaknak sem támogatója, hiszen ők is a felső lécet találták el nagy helyzetben. Egy perccel később Dzsudzsáknak végre elsült a lába, 15 méterről kilőtte a bal alsót (2-0), ezzel eldőlt, hogy itthon tartja a három pontot a Loki.

Bár a DVSC nem sziporkázott, összességében megérdemelt a sikere, mert minden kétséget kizáróan többet tett a győzelemért, mint a Kaposvár.

1. Debreceni VSC 28 16 7 5 62–25 +37  57
2. Vasas 27 16 7 4 47–20 +27  55
3. Gyirmót FC Győr 27 16 3 8 37–23 +14  51
4. Pécsi MFC 27 13 10 4 35–16 +19  49
5. Budaörs 27 13 3 11 44–39 +5  42
6. Soroksár SC 26 12 6 8 36–28 +8  42
7. Nyíregyháza Spartacus 27 12 6 9 28–22 +6  42
8. Szombathelyi Haladás 27 11 8 8 37–25 +12  41