Idén nem lesz kupagyőztes a DVSC. Az MTK nyert Debrecenben

| 2021. 03. 10. | 20:17:00
A Loki játékban semmivel sem volt gyengébb.

Igencsak megkavarta lapjait Huszti Szabolcs az MTK elleni negyeddöntőre, hiszen mindössze hárman kaptak helyet a csapatban a Kaposvár ellen kezdő társaságból. Hosszú idő után ismét pályára lépett Korhut Mihály, aki ezúttal - Kinyik Ákos párjaként - középső védőként szerepelt. Sem Bódi, sem Varga nem kapott helyet a kezdőben, igaz, az MTK sem a legerősebb összetételben állt fel.

A kupameccs nem a legkeményebb küzdelmet hozta. Mindkét csapat óvatosan kezdett, mintha sok lenne a vesztenivaló. Egy ígéretes Tischler-fejest megfogott a kapus, aztán kiegyenlített csata zajlott a pályán, de a kapusokat kölcsönösen kímélték a fiúk, azaz helyzetet hosszú perceken át nem láttunk, se kicsit, se nagyot, se itt, se ott. A gólnak persze nem kell érnie, a 42. percben megszerezte a vezetést az MTK. Egy szöglet után röviden szabadítottak fel a debreceniek, a fővárosiak lecsaptak rá, két rövid passzal Herrerát hozták helyzetbe, aki 16 méterről, középről kilőtte a bal alsót (0-1).

Szünet után rögtön jött a debreceni válasz! Dzsudzsák balról adott be szögletet, Szécsi a rövd saroknál csúsztatott, a labda pedig a hosszú sarokban kötött ki, alaposan meglepve az MTK kapusát (1-1). Négy perc örömünk lehetett ebben a szép gólban, mert Varga Roland közeli lövését Gróf „bevédte”, és ismét a fővárosiaknál volt az előny (1-2).

A DVSC az alig 24 órája igazolt Ugrai Rolanddal, majd Bódi Ádámmal próbálta felrázni a csapatot, és a fiúk küzdöttek becsülettel, de az MTK határozottan és keményen védekezett, nehezen jutottak előre a piros-fehérek. A 71. perctől már egyértelműen nyomás alá helyezte az MTK-kaput a debreceni legénység, és kis híján egyenlített, ám Bódi beadása után Bárány két méterről a kapust találta telibe. A 87. percben Kinyik lövése után védett nagyot a vendégek kapusa, ez volt az utolsó komoly lehetőség a debreceniek előtt.

A Loki kikapott, kiesett. Öröm az ürömben, hogy játékban semmivel sem volt gyengébb, mint az élvonalbeli MTK.

A kormány felszólítja az üzemanyag-kereskedőket, hogy áraikat igazítsák a régiós átlaghoz
Ha ez nem történik meg, a kormány keményen beavatkozik - mondta Nagy Márton.
Vágányszabályozás a DKV Zrt-nél: beszerzési hirdetmény
Négy debreceni helyszínen van szükség munkavégzésre az 1-es villamos vonalán.