Gyenge foci és vereség a rangadón - kopik a debreceni előny

| 2021. 02. 28. | 22:17:00
A DVSC a végén kapott két gólt.

A labdarúgó NB II. csúcsrangadóját játszották vasárnap este Debrecenben: az első helyezett DVSC a második Vasast látta vendégül a Nagyerdei Stadionban. A találkozó előtt öt ponttal vezetett angyalföldi riválisa előtt a debreceni gárda, és a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor párosnak ez volt az első hazai bevetése.

A vendégek már a második percben tesztelték Gróf kapust, aki aztán az első fékidőben végig munkában volt. Mindez azt jelenti, hogy a DVSC védekezése finoman szólva sem állt a helyzet magaslatán, és a fővárosiak nagy helyzeteket dolgoztak ki, Grófnak köszönhetően azonban ezekből nem született gól. A Loki előbb Varga József veszélyeztetett, de Jova mentett, majd Dzsudzsák remek bal oldali beadása után Szécsi fejelt nagy helyzetben fölé. Az első félidő abszolút kiegyenlített küzdelmet hozott, a Vasas egészpályás letámadással próbált zavart kelteni a debreceniek soraiban, és néha tudott is. A DVSC is agilis volt, de sokszor a sok technikai hiba, az eladott labdák miatt korán elhalt a legtöbb akciója.

Szünet után egy sokkal óvatosabb Lokit láthattunk a pályán, vagy talán csak a fáradtság jelei kezdtek mutatkozni a szerdai, hosszabbításos kupamérkőzés miatt. Mindenesetre nagyon nehezen jutottak előre a debreceniek, és át is adták a középpályát a Vasasnak. Vagy csak altatták az ellenfelet a fiúk? A 66. percben a gólvonalig kijátszották! Lábról lábra járt a labda, így zilálták szét a rivális védelmét a piros-fehérek, végül Bódi jobb oldali beadása után Sós Bence közelről az üres kapuba lőtt (1-0)!

A Vasas hátrányban nagyobb iramra kapcsolt, a Loki pedig egyre többe foglalkozott a védekezéssel, mint a támadással, a hajrában pedig már be is szorult. A rendes játékidőből alig öt perc volt hátra, amikor Kinyik felrúgta Szilágyit a debreceni tizenhatoson belül. Tizenegyes! Feczesin magabiztosan értékesítette a büntetőt (1-1). A 88. percben jött a feketeleves: a debreceni védelem komédiába illő munkája mellett Berecz passzát Feczesin váltotta gólra (1-2). A Loki erre válaszolni már nem tudott, így kikapott.

El kell ismerni, a Vasas jobban futballozott ezen az estén, győzelme pedig abszolút megérdemelt! A DVSC előnye két pontra olvadt a tabellán, és a csapat állapota alapján izgalmas tavasz elé nézünk…