Négyet kellett rúgnia a DVSC-nek a rangadón, hogy végre nyerjen idegenben!

| 2020. 12. 06. | 22:15:00
A debreceniek nyerték a szeles focit.

Viharos szélben kezdődött a labdarúgó NB II. rangadója Tatabányán, ahol a második helyezett Budaörs a listavezető DVSC-t látta vendégül. Az első félidőben a debreceniek játszottak szembeszélben, de nem ezért került kétszer is hátrányba a Kondás-csapat, hanem elemi védelmi hibák miatt.

A 6. percben a szemfüles Pethő váratlanul rálőtte 18 méterről, miután Szatmári nem volt hajlandó megtámadni, a labda pedig a kint álló Gróf fölött a debreceni kapuba vágódott (1-0). A debreceniek a középkezdés után rögtön egyenlítettek, Ferenczi bal oldali beadása után Szécsi jó ütemben érkezett a hosszún és a kapuba továbbított (1-1). A gólváltás után a Budaörs vezetett veszélyesebb akciókat, játékosaival szemben kétszer is a tizenhatos előterében szabálytalankodtak a debreceniek. Előbb Petneházi a felső lécet találta el, majd szinte ugyanonnan, 20 méterről Nyári helyezett a jobb felsőbe (2-1). A Loki sokáig nem jutott el a helyzetig, a 36. percben azonban ajándékba kapott egy tizenegyest a Budaörstől. Szécsi kifelé cselezett a hazai tizenhatoson belül, de még a vonal előtt Petneházi felvágta. A megítélt büntetőt Bódi értékesítette (2-2).

Szünet után átjáróház volt a középpálya, hol itt, hol ott alakulhatott volna ki nagy gólhelyzet, ha jobban képzettek a fiúk a pályán. A 66. percben Dzsudzsák adott be balról, a frissen beszállt Bárányról Bódi elé pattant a labda, aki éles szögből, balról kilőtte a hosszú felsőt (2-3). Ekkor már annyi fújt a szél, hogy Kovács Péter, a Budaörs debreceni nevelésű fiatal kapusa a félpályáig sem tudta előrerúgni a labdát. A budaörsiek mégis többször előre tudtak törni és egy ilyen akció végén Csíki 18 méterről kilőtte a jobb alsót a 76. percben (3-3). A debreceni válasz rögtön érkezett, Szatmári egy „felhőfejessel” – Dzsudzsák ívelése után – ismét vezetéshez juttatta a Lokit (3-4). Kondás Elemér a 88. percben hármas cserét hajtott végre, hogy „ölje az időt”. A fiúk kibekkelték az utolsó perceket, ezzel megnyerték a rangadót és hat pont előnyre tettek szert a tabellán.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult