Szégyen! A Vasastól is kikapott a Loki!

| 2016. 07. 24. | 21:59:00
Mi lesz veled, debreceni foci?

Sikertelen, csalódással teli időszakot próbált meg lezárni a Loki a Vasas-pályán, ahol a bajnokság második fordulójában vendégeskedett. A találkozó kiegyenlített játékot hozott, a DVSC valamivel többet birtokolta a labdát, de a nagyobb helyzetek a Vasas előtt adódtak. A 18. percben például csak az égiek mentették meg a debrecenieket a góltól, amikor Remili lövése után a kapufa „mentett”. Ezután távoli vasasos próbálkozások következtek, de ezek sok veszélyt nem jelentettek a debreceni kapura. Nem úgy Ferenczi ballábas lökete! A 31. percben a debreceniek középpályása 20 méterről előbb a sorfalat találta telibe, de utána szép gól lőtt (0-1).

A félidő hajrájában két kényszerű cserét kellett végrehajtania Kondás Elemérnek, előbb Nagy, majd Varga vált harcképtelenné. Nagyot hordágyon vitték le, miután vélhetően agyrázkódást kapott.

A szünet után nagy erőket mozgósított a Vasas, és még tíz perc sem telt, máris egyenlíteni tudott. A védelem pipogyaságát Adam Martin használta ki, aki közelről a hálóba fejelt (1-1).

Könnyen vezethetett volna újra a Lokomotív, de a 64. percben Horváth is kapufát találta el. Így ebben a tekintetben is döntetlenre álltak a felek.

A hajrához közeledve megint a Vasas volt aktívabb, szerencsére az angyalföldiek nem álltak a helyzet magaslatán. Novák például abszolút ziccert hibázott, átemelve a labdát a debreceni kapuson, majd a kapun is.

A 85. percben kezdődött a debreceni rémálom. A Loki összeomlott, Vaskó kétszer fejelt gólt, mindkét alkalommal szöglet után (3-1).