Orbán Viktor: Mi akarjuk meghatározni Brüsszel politikáját

A kormánynak a magyar Alkotmánybíróság döntését kell követnie a bevándorlással és a migrációval kapcsolatos Brüsszellel folyó vitában – jelentette ki a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában december 10-én. A műsorvezető kérdésére, miszerint ha az Alkotmánybíróság hoz egy döntést arról, hogy az unió által meghatározott bevándorlási szabályok elsőbbséget élveznek-e a magyarországi joggal szemben, Orbán Viktor elmondta, számukra a magyar alkotmányos rend szerint az a mérvadó, amit az Alkotmánybíróság mond.
Kijelentette, a koronavírus-járvány negyedik hullámának a csúcsán vagyunk, „sőt talán már lefelé is jövünk”, de csak akkor tudjuk ezt a hullámot minél előbb eljuttatni a végpontjához, és laposítani a következő hullám ívét, ha beoltatjuk magunkat.
Múlt heti varsói tárgyalásairól szólva elmondta: már hosszú hónapok óta szervezkednek a bevándorlást ellenző és a családokat támogató európai pártok, de egy ilyen egyezkedésnél rengeteg szervezeti kérdés van, amelyeket lépésről lépésre kell rendezni. Hozzátette: vannak személyes ambíciók, vannak országok, ahol egymással rivalizáló pártok is vannak, nekik „nehezebb bejönni egy ilyen nagy együttműködésbe”, de lépésről lépésre haladnak, és a következő találkozót Spanyolországban tartják jövő év elején. Rámutatott: jelenleg kisebbségben vannak Európában, hiszen az „Európai Parlamentben ülő pártok többsége támogatja a bevándorlást, és nem támogatja a családokat”.
– Nem alternatívak akarunk lenni, hanem győztesek. Mi akarjuk befolyásolni, sőt mi akarjuk meghatározni, hogy mi legyen Brüsszel politikája. A célunk az, hogy ez legyen Európában a legnagyobb politikai erő – közölte. Hozzátette, a nyugat-európaiak „belevágtak egy nagy kísérletbe”, és úgy gondolták, ha összekeverik „a nagy muszlim tömegeket a bennszülött keresztényekkel”, abból egy jó dolog fog létrejönni. Ezzel szemben – folytatta – a magyarok azt gondolják, hogy ilyen kísérletbe belevágni életveszélyes, mert ha a kísérlet rosszul sül el, nem lehet visszacsinálni, a nem várt következmények között lehetnek terrorcselekmények, romló közbiztonság vagy „iszonyatos szociális kiadások” is.


















