Bosszúság! Az utolsó másodpercekben kapott ki a DEAC a címvédőtől

| 2022. 10. 22. | 18:10:00
A debreceniek a hajrában maradtak alul.

A bajnoki címvédőt látta vendégül a DEAC a férfi kosárlabda NB I-ben. A Szombathely 3-1-es, míg a vendéglátók 1-2-es mutatóval feszültek neki a debreceni összecsapásnak.

Egy igencsak motivált DEAC-ot láttunk a pályán az első percektől kezdve, mindenki beleadott mindent, hogy a vasiak dolgát megnehezítsék az egyetemisták. Az első negyedben meg is lepte a vendégeket a DEAC-osok agresszivitása, és a folytatásban is Tóth Ádámék akarat érvényesült. A szünetben 12 pontos debreceni előnyt könyvelhettünk el, azaz bizakodva tekinthettünk a folytatás el, bár tudtuk, hogy korántsem dőlt el semmi.

A Falco ugyanezt gondolta, és a harmadik negyedben sztárjai révén felzárkózott, annak következményeként, hogy a DEAC kosarainak próbálkozásai rendre a gyűrűről pattantak ki. A továbbiakban sem sikerült precízebb lenni, de legalább kemény védekezéssel sikerült megtörni a szombathelyiek lendületét. A hajrára fordulva teljesen nyílt volt az összecsapás.

Ki bírja jobban idegekkel a végé? – ez volt a nagy kérdés az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban szombaton délután.

Tíz másodperccel a vége előtt egypontos haza vezetésnél kimaradt egy debreceni kísérlet, a Falco edzője pedig időt kért, hogy átbeszéljék, mivel lepjék meg a debrecenieket a végén. Az amerikai Matt Tiby-re játszották a figurát a vendégek, ő pedig a triplavonalon túlról nem hibázott! Még maradt három másodperce a DEAC-nak, és Drenovac vállalta magára a nagy feladatot, de kimaradt a triplája, így a DEAC vesztett. A debreceniek mérlege így 2–2 helyett 1–3-ra romlott.