Megszorongatta NB I-es ellenfelét a DEAC

| 2022. 10. 24. | 21:55:00
A debreceniek búcsúztak a kupaküzdelmektől.

A DEAC férfi kézilabdázói az NB I-es Gyöngyöst fogadták október 24-én, hétfőn este a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

A találkozó Dino Hamidovic és Pethő Ákos gólváltásával indult, majd Illés Tamás gyors indítást követően vette be a vendégek kapuját (2-1). A DEAC nem hagyta lerázni magát, sőt, a tizedik percben Kathi Péter találatával újra az egyetemistáknál volt az előny, jött is a gyöngyösiek időkérése (8-7).

Ezt követően Boros Tamás elkapta a fonalat, a védéseinek hála pedig többek között Kiss Axel szerzett könnyű gólt. A szünethez közeledve Menyhárt hetesével hárommal mentek a Heves megyeiek, de innen is felálltak a hazaiak, végül Balázs Sándor egyenlített (17-17).

A második félidő alaphangját István Péter adta meg, aki egy elveszettnek tűnő bejátszást megkaparintott, majd élt a helyzetével (18-17). Egy 3-0-s sorozatot produkált az ellenfél, Mándi Norbert nem nézte tétlenül az eseményeket, letette az időkérő kártyát a zsűriasztalra. Szerencsére a DEAC rendezte a sorokat, ennek köszönhetően sokáig a levegőben lógott a bravúr esélye. 24-24-es állásról a vendégek mozdultak el, zsinórban hatszor jártak túl Boros eszén (24-30).

A tízperces gólcsendet Illés Tamás hetesből szakította meg, nem sokkal később pedig lerohanásból köszönt be (26-30). A mérkőzés végéig már nem sikerült eltüntetni a hátrányt. A győzelmének köszönhetően a Gyöngyös jutott a következő körbe, míg a DEAC szombaton a Vecsést látja vendégül az NB I/B-ben.