Hússzal verte ellenfelét a Debrecen

| 2022. 08. 13. | 08:25:00
A DVSC Schaeffler a Nagybánya elleni felkészülési mérkőzésen nyert.

Jól kezdett a debreceni csapat, a vendégek edzője a kilencedik perc közepén már második idejét is kikérte, méghozzá nem ok nélkül, hiszen 6–0-ra vezetett a DVSC Schaeffler. A különbség pedig tovább nőtt, a 12. percben már 10–0 állt az eredményjelzőn. A Nagybánya megpróbálkozott a hét a hat elleni játékkal is, s 11–0 után így szerezték első góljukat, a 14. percben.

Az eggyel több mezőnyjátékosnak köszönhetően már sűrűbben volt eredményes a vendégcsapat, de a kockázatvállalásnak ára is volt, hiszen szünetig öt üreskapus gólt szereztek a debreceniek.

Harmincpernyi játék után 23–11-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok. A folytatásban sem változott sokat a mérkőzés képe, egyre nagyobb lett a Loki előnye. A 46. percben már húszgólos volt a különbség (34–14).  A vége 39–19 lett; a DVSC Schaeffler ezen a héten mindkét felkészülési mérkőzését húsz góllal nyerte meg.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.