Újabb győzelmükkel bronzérmesek a DVSC kézilabdázói

| 2022. 04. 30. | 21:33:00
A piros-fehérek ezúttal Székesfehérváron diadalmaskodtak.

36-28-ra verte a DVSC Schaeffler az Alba Fehérvár KC együttesét az elsőosztályú női kézilabda bajnokság április 30-i játéknapján a KÖFÉM Sportcsarnokban. Ezzel a sikerrel a debreceniek immár bizonyosan megszerezték a bajnokság harmadik helyét.

Öt percig tartották a lépést a hazaiak a debreceniekkel, majd Vámos Petráék jó védekezéssel és a ziccerek hatékony kihasználásával elhúztak (3-9, 12. perc). A rossz kezdés után a Alba fokozatosan magához tért, a Lokinak egyre inkább meg kellett küzdenie a helyzetért. Így is négygólos különbséggel (14-18) mehettek a szünetre Bordásék.

A második félidő elején tovább nyomott a hazai gárda, de két gólnál nem kerültek közelebb. Bár a 40. percben Petrus Mirtillt – súlyos szabálytalanságra hivatkozva – piros lappal kiállították, az egyébként jól teljesítő bal szélső kiválása nem törte meg a Lokit, sőt. A mérkőzés hajrájára úgy tűnt, a debreceniek erőnlétileg is felőrölték az Albát, amelynek teljesen kicsúszott a kezéből a mérkőzés, és nyolcgólos vereséget szenvedett a DVSC-től.

Józsa Krisztián: – A Debrecen bebizonyította, hogy miért lett harmadik a bajnokságban. Amíg erővel bírtuk, próbáltunk kapaszkodni, de a kulcspillanatokban buta hibákat követtünk le. A hajrára elfáradtunk, átfutott rajtunk a Loki.
Szilágyi Zoltán: – Elismerést érdemel az Alba, mert megnehezítette a dolgunkat. Jól indultunk, a támadójátékunkban megvolt a sebesség, ám az első félidő második fele a Fehérváré volt. Szünet után jó átlagot hoztunk támadásban, így megszereztük a két pontot. Ezzel, több fordulóval a bajnokság vége előtt bebiztosítottuk a harmadik helyünket. Nagyon büszke vagyok a csapatra, köszönöm a lehetőséget, gratulálok a játékosoknak és a stáb minden tagjának. A hátralevő három fordulóban is megpróbáljuk a maximumot nyújtani!

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult