Csúszott-mászott a Loki, de nem bírta a ferencvárosi tempót

| 2021. 10. 27. | 21:06:00
A hajráig tudták tartani Bölkéket Planétáék, hiányoztak a gólok a második félidőben.

29-26-ra kikapott a DVSC Schaeffler a FTC-Rail Cargo Hungaria együttesétől a K&H női kézilabda liga október 27-i játéknapján a fővárosi Elek Gyula Arénában.

Cseppnyi megilletődöttség nélkül kezdte a találkozót a jó formában lévő, egyre stabilabb teljesítményt nyújtó DVSC. A piros-fehérek a 18. percig előnybe is tudtak kerülni az idei Bajnokok Ligájában veretlen, a bajnokságban pedig a debreceniekhez és a győriekhez hasonlóan makulátlan FTC otthonában. Taktikus, szervezett, határozott volt a Loki, amikor pedig jó idegekre és pontos célzásra volt szükség, kéznél volt Planéta Szimonetta, hogy passzív játéknál, az utolsó egy-két labdaérintésnél még betaláljon. Minimális hátránnyal fordult a DVSC, de kis szerencsével a döntetlen is meglehetett volna, gondoljunk a kihagyott hetesre vagy Márton Gréta utolsó másodperces góljára.

A debrecenieknél a második félidőben maradt a sok megállító faultra építő védekezés, miközben a Fradi a legmagasabb fokozatba kapcsolva robogott a pályán. Nagyon akartak Bordás Rékáék, aminek az lett az eredménye, hogy bár a vendéglátók egyéni kvalitásai meg-megmutatkoztak az egy az egy elleni szituációkban, s a 36. perben Stolle góljával elmentek 20-17-re, a Loki – hipp-hopp –  3 perc alatt egyenlített. Még 22-22 is volt a 45. percben, de akkor a zöld-fehér kapus, a válogatott Janurik Kinga több kitűnő védésének  köszönhetően (Szilágyi Zoltán vezetőedző hiába intett az alsó és a középmagas lövésektől az időkéréseknél) ismételten többgólos előnyt szereztek Klujberék. Ráadásul megjöttek a Fradi német kiválóságának, Emily Bölknek is a góljai.

29-25-el fordultak rá a csapatok az utolsó öt percre, ekkora előnyt a magyar bajnok szökőévente ad le. A feltűnően pontos, ötből ötször eredményes Petrus Mirtillnek sikerült ugyan egyet faragnia a hátrányból az 59. percben, de a balszélső ezzel a 29-26-os végeredményt is beállította.

A papírforma eleve az Elek-alakulat mellett szólt, a mutatott játék pedig a mentalitással együtt – a vereség ellenére – biztató. A DVSC leggólerősebb játékosát, Kovács Annát sikerült kivennie a játékból a fővárosiaknak, ahogy ezúttal kimagasló kapusteljesítmény vagy egy Vámos-extra sem segítette a csapatot. Nos, ha mindezeket pozitívan szemléljük, maradt még potenciál az eredményességben. A hölgyek a bajnokságban legközelebb november 5-én lépnek pályára a Hódosban. Az ellenfél akkor az Érd lesz: hajrá, Loki!

Elek Gábor: – Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszottunk, iramában, taktikában és a megoldásokban egyaránt. Sok energia kellett a győzelemhez, igaz, lezárhattuk volna előbb is a meccset, de elégedett vagyok a csapattal.
Szilágyi Zoltán: – Megérdemelten nyert a Fradi. Minimális célunk volt jó meccset játszani, ha meglepetést tudunk okozni, az még jobb, de ehhez néhány extra teljesítmény hiányzott. Büszke vagyok a csapatra, mert harminc gól alatt tartottuk a Fradit.