A győri sztárcsapat hamar lehűtötte a debreceni kedélyeket

| 2018. 02. 14. | 20:57:00
Tízzel jobb (még) a Győr a Lokinál.

Ha nem is telt meg teljesen a Főnix Csarnok, mindenképpen idei nézőcsúcs született a női kézilabda NB I-ben szerdán este, amikor a DVSC a Bajnokok Ligája-címvédő Győrt fogadta.

Minden tökéletes volt egy debreceni kézilabdás ünnephez, kivéve a Pannon Guard egyik biztonsági őrének fellépése, aki a szerepéből kiesve a fotósoknak játszotta Tony Sopranót a pálya szélén, és akit a gazdája nyugodtan befizethet egy kommunikációs tréningre.

A debreceni ultrák az első félidőben ígéretükhöz hűen néma csenddel tiltakoztak a kézilabda-szövetség által a piros-fehérekre kirótt brutális büntetés ellen, pedig a meccs elején volt igazán partiban a Loki a nagyobb tudású ellenféllel. Lajtos remek védéseinek, no meg Deszpotovics gólparádéjának köszönhetően

tíz perc után három góllal vezetett a hazai gárda.

Mire vérszemet kapott volna a hajdúsági együttes - 7-4-nél - ritmust váltott a bajnok, és pillanatok alatt nagyot fordult a játék képe. Hosszú debreceni gólínség következett, Tomori és Oftedal pedig kedvére lőtte a gólokat, így a szünetig eldőlt a két pont sorsa.

A pihenő után már rázendített a lokista B-közép, de ettől sajnos nem kaptak szárnyakat a mieink, a különbség pedig egyre nőtt, a 40. percben már elérte a tíz gólt (11-21). A debreceniek nagyot küzdöttek, hogy szépítsenek, de

a végén csak lenyelték a „gombócot”, azaz tíz góllal nyert a Győr a Főnixben.

Vida Gergő: – A Bajnokok Ligája győztese ellen mindig tanulságos játszani. Nem vallottunk szégyent, s külön öröm számomra, hogy fiataljaink jól szálltak be a meccsbe.
Ambros Martín: – Tudtuk, hogy a Debrecen jó csapat, még akkor is, ha két alapembere, Lotte Grigel és Anna Punyko hiányzott. A hazai csapat jól kezdett, idő kellett kérnem, ám ezután rendeztük a sorokat. Jó ritmusú, sportszerű meccset játszottunk egy teltházas csarnokban.