Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt a DEAC, de most jön csak a neheze!

| 2022. 02. 06. | 22:18:00
A debreceniek pénteken nevezik meg az ellenfelet.

Tét nélkül fogadta a sereghajtó Dunaújvárost a DEAC az Erste Liga alapszakaszának utolsó találkozóján. Ennek az volt következménye, hogy a fiúk kevesebb taktikai fegyelemmel, de több improvizációval szőtték a támadásaikat, azaz másfajta jégkorongot kapott a közönség, mint az éles bevetéseken. Ezt most megengedhette magának a DEAC, de innen már nem babra megy a játék, február 21-én kezdődik a három győztes mérkőzésig tartó párharc a Győr vagy a Titánok ellen. A debreceniek péntekig kell megnevezniük az ellenfelet. Nem hivatalos, de a klubvezetés arra hajlik, hogy a székesfehérváriakat választják. A párharc győztese a legjobb nyolc közé jut a rájátszásban.

György József: - Tartottam egy kicsit attól, hogy mivel már semmi tétje nem volt a meccsnek, a fiúk félvállról veszik a találkozót, ezért azt kértem, hogy játszanak bátran, akár egyénieskedhetnek is, csak ne lassuljanak bele a találkozóba. Azt hiszem, igazán felszabadultan játszottunk, nekem mindenesetre tetszett. Pénteken megnevezzük, hogy a Győrt vagy a Titánokat választjuk a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Azari Zsolt: - Az első harmad után 28-3 volt a kapura lövés a Debrecen javára. Egyszerűen nem értem, hogy lehet ilyen lélektelenül játszani. A folytatásban már voltak szebb pillanataink, de súlyos egyéni hibák miatt csak kaptuk a gólokat. A harmadik harmadban 15 percig hokicsapatot idéző teljesítményt nyújtottunk, azzal elégedett vagyok. Megpróbálunk tisztességesen felkészülni az alapszakaszból hátralévő két meccsre, de igazán már a következő idény csapatát építjük.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult