A Ferencváros annyival jobb volt a Debrecennél, hogy az már fájt...

| 2021. 12. 10. | 22:27:00
A „felforgatott” DEAC rossz napot fogott ki.

A Ferencvárost látta vendégül a DEAC csapat a jégkorong Erste Liga péntek  esti játéknapján. A két együttesnek ez volt a negyedik találkozása a futó szezonban, és összesítésben 2-1-es zöld-fehér vezetést könyvelhettünk el, bízva abban, hogy a debreceni legénység egyenlíteni tud.

Nos, erre nem sok esély kínálkozott, mert ezen az összecsapáson a vendégek egy fokkal magasabb szinten űzték ezt a játékot. Az első harmadban még vezetett is a DEAC, de a második játékrésztől már nem volt esély a ferencvárosi rohamokkal szemben. Hetényi  Zoltán kapus bravúrjai egy ideig még meccsben tartották a hazai együttest, de aztán ő is megtört. Null-hárommal vitte el a második harmadot a Fradi, és bár hokiban láttunk már nagy fordításokat, ez most nem volt benne a DEAC-ban, amely felforgatott sorokkal játszott, és ez a mérkőzés nagy részében egyszerűen nem működött. Úgy tűnt, a fiúk nem találják a helyüket a pályán. A meccs utáni sajótájékoztatón György József vezetőedző magyarázatot adott erre. Lentebb olvashatják!

A DEAC legközelebb karácsony másnapján, december 26-án játszik itthon, amikor az Újpestet fogadja.

György József: – Hiába volt 2-2 az első harmad után, mondtam a srácoknak az öltözben, hogy ez kevés lesz a folytatásban. Megbeszéltük, hogy min kell változtatni, de ebből sajnos semmi nem valósult meg. A sorok átszervezésére a kényszer vitt rá. Semmi értelme annak, hogy most két és fél sorral nyerünk 3-2-re, január végén, a rájátszásra pedig elfogy a csapat. Most az építkezés szakaszában vagyunk, a lehetőségeink is korlátozottak, hiszen nem olyan bő a keretünk, de a modern hokihoz négy támadósor szükséges, ebben következetes leszek.

Fodor Szabolcs: – Úgy folytattuk, ahogy a Csíkszereda ellen abbahagytuk. Még akkor sem estünk kétségbe, amikor az első harmadban a Debrecen 2-1-re vezetett, mert éreztük, hogy jól játszunk, és a játék képe alapján nekünk kéne előnyben lennünk. Ez a második harmadban be is következett, és ezután már egyértelműen uraltuk a mérkőzést, és nagyon fontos három pontot szereztünk. Talán csak a speciális egységeink nem álltak a helyzet magaslatán, de ennek ellenére is magabiztosan hozta a meccset a csapat.