A MAC-verésért a negyedik hely jár a Debrecennek

| 2021. 02. 21. | 21:56:00
A győzelemmel pályaelőnyt harcolt ki a DEAC a rájátszásban.

A jégkorong Erste Ligában az alapszakasz negyedik helye volt a tét vasárnap este, amikor a MAC Újbuda csapata látogatott Debrecenbe. Mivel a két csapatot egy pont választotta el egymástól, világos volt a képlet: amelyik nyer, az végez a negyedik helyen, azaz pályaelőnyt élvezhet a rájátszás első körében, a negyeddöntőben. A kiírás szerint ugyanis az első négy az 5-8. helyezettek közül választhat ellenfelet.

A ki-ki mérkőzést a DEAC uralta, ahogy arra számítani is lehetett, hiszen a MAC nem a legjobb formában érkezett a cívisvárosba: az újbudaiak két napja 10-1-es zakóba szaladtak bele az Újpest elleni fővárosi derbin. Debrecenben sem volt annyira éles a Kangyal Balázs edzette legénység, hogy az feladja a leckét a DEAC-nak, de azért nem adták könnyen a bőrüket Sofronék, csak az utolsó percben, Dalecky üres kapus góljával dőlt el végérvényesen a meccs. A hajdúságiaknak meg kellett dolgozniuk a három pontért, parádés gólokat ütöttek, kár, hogy a járvány miatt mindez üresen kongó lelátók előtt történt.

Sajnos kevés az esély arra, hogy a rájátszás találkozóira megnyílnak a jégcsarnok kapui a debreceni hokibarátok előtt, a DEAC mindenesetre pályaelőnyt élvezhet a negyedöntő párharcban, bárki is lesz az ellenfele.

David Musial: Nagyon fontos volt mindkét együttes számára ez a találkozó, hiszen az alapszakasz negyedik helye volt a tét, és ennek megfelelően mindkét csapat végig nagy iramot diktált, azt hiszem, nagyon jó meccset játszottunk. Nagyon sajnálom, hogy ezt a remek találkozót nem láthatták a szurkolóink, igazi hokicsemege volt. Várjuk az ellenfelet, holnap reggeltől készülünk a rájátszásra
Kangyal Balázs: Az újpest elleni horror után egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, hamisítatlan playoff-hangulat volt, a fiúk mindent kiadtak magukból, sajnos ez most nem volt elég a győzelemhez. A Debrecennek nagy előny ez a kis méretű pálya, de ez nem kifogás, nemcsak nekünk, hanem mindenkinek alkalmazkodni kell hozzá. Folytatjuk a hegy megmászását, csak ezzel a vereséggel a meredekebb oldalra kerültünk.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult