Beletört a debreceniek bicskája a brassóiba

| 2019. 01. 28. | 21:05:00
Két zakóval zárta erdélyi túráját a DEAC.

Némi meglepetésre nem a bajnokság legjobb hálóőre, hanem a cserekapus Gönczi kapott lehetőséget a debrecenieknél az Erste Liga középszakszának brassói mérkőzésén.

A hazaiak gólra váltották a mérkőzés első emberelőnyét, Salló kiállítását 20 másodperc alatt használták ki Dorofejev révén. Nem sokkal később a kék-sárgák kibekkeltek egy hátrányt. Az első harmad utolsó percében Mihály Árpád kétgólosra növelte a brassóiak előnyét. A 37. percben szépítettek a debreceniek, Kovács Bronson talált be Polcnak. A meccs hajrájában a hazaiak eldöntötték a 3 pont sorsát: előbb Lidhamar 5 a 4 ellen, aztán Tendler teljes létszámban volt eredményes.

A Brassó 4-1-re győzött, sikerével már 5 pontos és fellépett a dobogóra. A DEAC pont nélkül áll a felsőházban, de csütörtökön a Csíkszereda ellen hazai pályán szépíthet.