Beletört a debreceniek bicskája a brassóiba

jegkorongblog.hu

2019.01.28. 20:05

Két zakóval zárta erdélyi túráját a DEAC.

Némi meglepetésre nem a bajnokság legjobb hálóőre, hanem a cserekapus Gönczi kapott lehetőséget a debrecenieknél az Erste Liga középszakszának brassói mérkőzésén.

A hazaiak gólra váltották a mérkőzés első emberelőnyét, Salló kiállítását 20 másodperc alatt használták ki Dorofejev révén. Nem sokkal később a kék-sárgák kibekkeltek egy hátrányt. Az első harmad utolsó percében Mihály Árpád kétgólosra növelte a brassóiak előnyét. A 37. percben szépítettek a debreceniek, Kovács Bronson talált be Polcnak. A meccs hajrájában a hazaiak eldöntötték a 3 pont sorsát: előbb Lidhamar 5 a 4 ellen, aztán Tendler teljes létszámban volt eredményes.

A Brassó 4-1-re győzött, sikerével már 5 pontos és fellépett a dobogóra. A DEAC pont nélkül áll a felsőházban, de csütörtökön a Csíkszereda ellen hazai pályán szépíthet.

Brassó-DEAC 4-1 (1-1, 1-1, 2-0)
Brassó: Polc - Carlson (1), Bors, Tendler 1 (1), Lidhammar 1, Gliga (1) - Peretyagin, Boriszenko (1), Molnár Zs., Tranca, Zsók - Dorofejev 1, Nagy I. (1), Mihály Á. 1, Bíró G. (1), Lee (1) - Bíró O., Molnár Z., Bíró M.. Edző: Kjetil Lundqvist.
DEAC: Gönczi - Vuorijarvi, Kovács 1, Turcotte (1), Izacky, Novotny (1) - Hetényi P., Behal, Németh, Kulesov, Hári -  Antal, Berta, Silló, Molnár D., Salló - Márton, Kozma, Vincze. Edző: David Musial.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Kapura lövések: 53:38