Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Vereséggel zárták az évet a debreceniek

DEAC | 2025. 12. 28. | 19:27:50
Idegenben kapott ki a DEAC.
Vereséggel zárták az évet a debreceniek
Nem sikerült megszorongatni a címvédőt (Fotó: DEAC)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nyolcpontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén az Endo Plus Service-Honvéd otthonában, december 28-án. Pethő Ákos alakulata a mérkőzés középső szakaszában vesztette el a találkozót, s bár tetemes hátrányát a végjátékra kis híján ledolgozta, a fővárosiak végül megérdemelt sikert arattak.

Az alapszakasz második körének nyitó fordulójában két, a Magyar Kupára az utolsó pillanatban kvalifikáló csapat találkozott egymással. A debreceniek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy egy idegenbeli sikerrel biztosan megelőzik riválisukat, valamint az első fordulóban hazai pályán elszenvedett fájó vereségért való visszavágás is fűthette őket.

Az első támadásokból a DEAC vette magához a kezdeményezést, ám hazaiak is hamar megérkeztek a meccsbe, Simmons, Rush és Dimitrijevics is betalált kintről így három perc elteltével már ők jártak előrébb (13–6). Nem hagyta annyiban a DEAC, Osztojics kosaraival megkezdték a felzárkózást, Tyus kettő plusz egyes akciójával és Szubotics gyors kosarával pedig 15 egységnél utolérték ellenfelüket. A negyed második felében aztán Mócsán triplájával a vezetést is sikerült átvenni, de sokáig nem örülhettek a vezetésnek, hiszen a padról nagyszerűen beszálló, egykoron Debrecenben is megforduló Valerio-Bodon triplájával és két hatalmas zsákolásával fordított a rekordbajnok. A játékrészt ugyan Wade kosara zárta, tíz perc után így is 27–24-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A folytatásban ugyan Tyus és Mócsán pontos távolijaival sikerült egyre zárkózni, de a gyengélkedő védelmet és az eladott labdákat rendre megbosszulta a Honvéd, Pethő Ákos el is használta első időkérését (35–30). O’bannon hárompontosával tovább nyílt az olló, de az etap derekán a padról nagyszerűen beszálló Szubotics lépett elő, agilis játékának köszönhetően tartotta a lépést a DEAC. A nagyszünethez közeledve Kovács zsákolt nagyot, de a félidő hajrája így is a piros-fehéreké volt, Valerio-Bodon duplájával végül 49–41-el mehettek az öltözőbe a felek.

A térfélcsere után hamar bajba került a DEAC, Simmons büntetőivel nagyon gyorsan kétszámjegyű lett a különbség, sőt Dócs duplája, Rush hárompontosa és Dimitrijevics középtávolija már egy 10–0-s hazai rohamot jelentett (59–41).

Egy időkérés után Szubotics fújt ébresztőt egy hárompontossal, mely után újra gördülékenyebbé váltak a debreceni támadások, a negyed második felében pedig Mócsán kettesével sikerült is visszajönni a félidei különbségre (64–55). Ezt követően érthetetlenül kapkodóvá vált a játék, melyből inkább a Honvéd tudott profitálni, így a záró felvonásra újra tíz fölé tornázták vezetésüket.

Mócsán hármasával és Kovács zsákolásával kezdték meg a felzárkózást a hajdúságiak, Osztojics közelije pedig már Jovanovics mesternek is sok volt, azonnal magához hívta övéit (72–65). Pongó betörésére ugyan Kopácsi és Simmons még válaszolt, de Mócsán hármasa és Szubotics büntetői után rég nem látott közelségbe került a DEAC (76–72). A vezetésért azonban már nem támadhattak Mócsánék, ugyanis Dimitrijevics sorozatban két triplát is elsüllyesztett, Rush közelije pedig három perccel az órán már a kegyelemdöfést jelentette (84–72). A hátralévő idő sem hozott csodát, s bár valamelyest sikerült kozmetikázni, az Enso Plus Srevice-Honvéd végül megérdemelten, 87–79 arányban diadalmaskodott.

A Debreceni Egyetem ezzel vereséggel zárta a naptári évet, javítási lehetőségük már csak a 2026-os esztendőben lesz, január 3-án a tabella harmadik helyén álló Alba Fehérvárt fogadják.

Endo Plus Service-Honvéd – DEAC 87–79 (27–24, 22–17, 21–16, 17–22)E
Honvéd: DIMITRIJEVICS 19/9, RUSH 17/9, Keller 6/3, Dorogi, SIMMONS 15/3 csere: VALERIO-BODON 13/3, O’bannon 11, Simon, Kpoácsi 2, Radó 2, Dócs 2.
vezetőedző: Zlatko Jovanovics
DEAC: Tyus 12/3, MÓCSÁN 18/15, Wade 6, Kovács 4, OSZTOJICS 15 csere: SZUBOTICS 15/3, Pongó 9/3, Gáspár, Gál.
vezetőedző: Pethő Ákos

További híreink
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Változik a forgalmi rend Debrecenben.
Hetvenéves Bessenyei Péter
Hetvenéves Bessenyei Péter
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Válogatott: két kulcsember nem jön Debrecenbe
Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
A DVSC megnyerte az ifjúsági kézilabdaligát.
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Bajnoki címet ünnepelnek a debreceniek
Ötödik aranyérmét szerezte a DEAC.
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
Szoboszlaié az év legszebb liverpooli gólja
A szurkolók szavazatai alapján.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Bronzcsata: előnyben a debreceniek
Szétlövésben nyert a DEAC.
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Varga duplája kellett a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
A DEAC-nál kitartanak a vezetőedző mellett
A DEAC-nál kitartanak a vezetőedző mellett
Pethő Ákos irányítja a csapatot a következő idényben is.
Többszörös orrcsonttörést szenvedett a volt debreceni
Többszörös orrcsonttörést szenvedett a volt debreceni
A finálé pénteki, harmadik meccsén sérült meg.
Vereség: nyolcadik helyen zárt a Debrecen
Vereség: nyolcadik helyen zárt a Debrecen
A DEAC hazai pályán kapott ki.
Debreceni szezonbúcsú hazai pályán
Debreceni szezonbúcsú hazai pályán
Az utolsó meccset vívja a DEAC.
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
Hajós Alfréd Aranyplakettet kapott Becsky István
A Debrecenben végzett szervezői és vezetői munkásságáért.
Hátrányba kerültek a debreceniek
Hátrányba kerültek a debreceniek
Ráadásul hazai pályán.
Elbuktak a debreceniek Kaposváron
Elbuktak a debreceniek Kaposváron
Nem jutottak be a legjobb négy közé.
Egyenlített a DEAC, Kaposváron dől el minden
Egyenlített a DEAC, Kaposváron dől el minden
A debrecenieknek idegenbeli bravúrra lesz szükségük a továbbjutáshoz.
Méretes zakót kaptak a debreceniek Kaposváron
Méretes zakót kaptak a debreceniek Kaposváron
A somogyiak ismét vezetnek a párharcban.
Hárompontos DEAC-siker: egyenlítettek a negyeddöntőben
Hárompontos DEAC-siker: egyenlítettek a negyeddöntőben
Hazai pályán diadalmaskodtak a debreceniek.
Rájátszás: hátrányban a Debrecen
Rájátszás: hátrányban a Debrecen
A meccs hajrájáig volt esély a győzelemre.
Hirdetés
Hirdetés
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
Történelmi meccset vív a magyar válogatott Debrecenben
A Közép-ázsiai ország válogatottja pillanatnyilag a 109. helyen áll a FIFA-ranglistán.
Hirdetés
Hirdetés
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Gyermekvédelem: jön az egymilliárdos kártalanítási alap
Az új kormány miniszteri biztost nevez ki a gyermekvédelmi és javítóintézeti bántalmazási ügyek teljes feltárására.
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Augusztusban érkezhet az iskolakezdési támogatás
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Útlezárás a Magyarország–Kazahsztán meccs miatt
Változik a forgalmi rend Debrecenben.
Gazdaság
Nem csak lakni, élni is lehet Bojton
A fejlesztések mellett a közösségépítésre is egyre nagyobb hangsúlyt helyeznek a faluban.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
Nőtt a gyereklétszám, megújult az óvoda Kismarján
Három év alatt felújítások, új programok és egyre több beiratkozó érkezett a Tarka-Barka Óvodába.
A gyerekek jövőjébe fektet Mikepércs
Saját önkormányzati forrásból újul meg a Petőfi utcai óvoda udvara és környezete.
Támogatott tartalom
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Debrecenben a lehetőségek városa épül
Nagyvállalatok és helyi cégek egyaránt toboroznak.
 Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Megnyílt Debrecen új prémium szépségszalonja
Professzionális szolgáltatások a L’Essence De Luxe-ban.
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
Borünnep Debrecenben: idén is jön a FestiWine
A rendezvényt hagyományosan zenei és szabadidős programok is kiegészítik.
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Ha nyár, akkor GSV-napok!
Az év legnagyobb építőanyagvására Debrecenben.