Vereséggel zárta a csoportkört a női kézilabda-válogatott

mti | 2024. 08. 03. | 10:37:04
Füzi-Tóvizi Petráék (j.) a negyeddöntőben folytathatják (Fotó: MTI)

A már biztos negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott 30-26-ra kikapott a holland csapattól a párizsi olimpia csoportküzdelmeinek augusztus 3-i, szombati zárófordulójában.

Golovin Vlagyimir együttese így a csoport harmadik vagy negyedik helyezettjeként kap ellenfelet, és Lille-ben a norvég, dán, svéd hármas valamelyikével szemben folytatja.

A magyarok a nyitó fordulóban 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, majd 25-24-re nyertek Brazília ellen, aztán 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, a spanyolok felett pedig pedig 27-24-re diadalmaskodtak.

Eredmény, csoportkör, 5. (utolsó) forduló, B csoport:
Hollandia-Magyarország 30-26 (19-16)
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
lövések/gólok: 45/30, illetve 53/26
gólok hétméteresből: 4/2, illetve 2/2
kiállítások: 6, illetve 8 perc
Magyarország: Böde-Bíró - Szöllősi-Schatzl 4, Kuczora 2, Vámos 1, Füzi-Tóvizi 2, Klujber 5, Győri-Lukács 5, cserék: Simon 3, Márton, Papp, Kácsor, Pásztor 3, Albek 1, Szemerey
A holland csapat gólszerzői: Abbingh 7, Malestein 6, Van der Heijden, Van der Vliet 4-4, Polman, Housheer 3-3, Van Wetering 2, Nusser 1