Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Papp László: „Nálam van egy mérce, amit sohasem lépnék át”

| 2019. 09. 17. | 19:26:00
A polgármester válaszol a baloldali kihívója támadására.
Papp László: „Nálam van egy mérce, amit sohasem lépnék át”
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Szenzációként tálalta a Népszava, amit már a fél város tudott Debrecenben: Papp László polgármester a most induló nemzetközi iskolába íratta kisebbik, tankötelessé cseperedő gyermekét. A cikk nyomán Varga Zoltán, a DK önkormányzati képviselője, a baloldali pártszövetség polgármesterjelöltje hétfői sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott:

a fideszes polgármester sem bízik a saját maguk által kreált oktatási rendszerben, ezért menekítik ki sorjában ő és elvtársai a gyerekeiket az állami iskolákból.

Papp László az „ügy” kapcsán a hivatalában fogadta a Cívishír újságíróját, ahol ismét elmondta, amit korábban közleményben megfogalmazott: a gyerekei oktatását magánügynek tekinti. Fontosnak találta azonban elmondani, hogy a debreceni közoktatásban vetett hite és bizalma nemhogy megrendült az évek során, hanem a nagyobbik gyereke, Gergő fia tanulmányi eredményei – két felsőfokú nyelvvizsga, nemzetközi nyelvvizsga, két OKTV-döntős részvétel és a végig kitűnő középiskolai osztályzatok – révén tovább erősödött, és nem csak polgármesterként, hanem apaként is nagyon elégedett a debreceni oktatás színvonalával. Gergő ma állami egyetemre jár, nem külföldön, hanem Magyarországon - jegyezte meg.

Varga Zoltán öt éve vár arra, hogy belém tudjon rúgni, és megteszi ezt most a hétéves gyerekemet sem kímélve. Nálam van egy mérce a politikában, amit sosem léptem át. Sohasem illettem negatívan vagy bántottam az ellenzéki képviselőtársaim családját. Nem része ez az én politikai kultúrámnak

mondta a város első embere, aki Varga Zoltán azon felvetésére, hogy a fideszes városvezetés lezüllesztette a közoktatást a városban, úgy reagált: olyan nagyszabású felújítási programot indítottak el Debrecenben, hogy nagyon sok iskolában sokkal jobb körülmények között tanulhatnak a diákok, mint korábban. Példaként említette a Hatvani, a Benedek, a Lilla téri általános iskolák felújítását, illetve az Ady gimnáziumot, a Beregszászit vagy a Zenedét, amelyhez „korábban huszonöt éve nem nyúlt senki". A polgármester kiemelte, hogy külön óvoda- illetve bölcsődefelújítási programja is van a városnak, illetve

olyan multinacionális cégek kötöttek szerződést debreceni oktatási intézményekkel, mint a Continental vagy a BMW.

Egy lezüllesztett oktatási rendszerrel kötnek megállapodást ezek cégek, lehet egy város rossz oktatási rendszerrel versenyképes a munkahelyteremtő beruházások terén? - tette fel a kérdést a polgármester.

Papp László továbbá kiemelte, hogy ő kezdeményezésére hoztak létre több ösztöndíjat, példaként említette a Cívis Talentum programot, amely a kiemelkedő tehetségű debreceni diákoknak havi ötvenezer forint juttatást biztosít. Nem évi, hanem havi! – emelte ki. A Békéssy Béla-ösztöndíj révén a város hírnevét itthon és külföldön öregbítő fiatal sportolók kapnak több mint százezer forintot havonta – tette hozzá a városvezető, aki szerint ezen logika mentén hozzák majd létre a nemzetközi iskola ösztöndíjprogramját is, amely a tehetséges és szorgalmas, ám anyagilag kevésbé tehetős szülők gyerekeinek szól majd.

Arra a kérdésre, hogy mégis miért a tandíjas iskolába íratta a kislányát, Papp László úgy válaszolt, ahogyan rendületlenül hisz a debreceni közoktatás sikerében, úgy hisz a nemzetközi iskoláéban is, hiszen másképp nem támogatta volna teljes mellszélességgel annak létrehozását.

A nemzetközi iskola nem elvett, hanem hozzátett a debreceni oktatási rendszerhez, a város számára egy versenyképességi mérce, hogy legyen ilyen oktatási intézmény is

- szögezte le a polgármester, aki szerint financiális szempontból is jól jár a város, hiszen az iskola megépítése a debrecenieknek semmibe sem került, ráadásul az intézmény üzemeltetője évi mintegy 130 millió forint bérleti díjat fizet majd az önkormányzatnak, ha eléri a teljes kapacitást.

A későbbiekben az iskola által kifizetett teljes bérleti díjat az ösztöndíjprogramra lehet fordítani, ha a közgyűlés így dönt

– így a város első embere, aki érdeklődésünkre nem kívánta megnevezni, hogy milyen más önkormányzati vagy állami tisztségviselők íratták gyereküket a nemzetközi iskolába, mondván, hogy magánügynek tekinti, kinek a gyereke hol és mit tanul, és sajnálatosnak nevezte, hogy

pont egy iskolaépítésből kreálnak kisstílű botrányt egyes politikai ellenfelek csak azért, mert éppen kampány van.

A polgármester végül kitért arra is, hogy az anyagi helyzetéből sosem csinált titkot, ugyanazzal a most már közel 9 éves BMW-vel jár és ugyanabban a házban lakik, mint polgármestersége előtt, ráadásul a vagyonbevallásaiban mindenről számot is ad.

Amit a debreceni nemzetközi iskoláról tudni kell!

A nemzetközi iskola a Modern Városok Program debreceni „csomagjának” egyik elemeként valósult meg 3,8 milliárd forintból. A tavaly nyári alapkőletétel után egy évvel, augusztus 30-án a szigorúan ellenőrzött oktatási-nevelési sztenderdeket magában foglaló nemzetközi program, az International Baccalaureate szerint működő tanintézmény átadása is megtörtént. Az iskola Debrecen-Pallagon épült fel, s nemcsak rendhagyó megjelenéséről, a magyar oktatástól lényegesen eltérő szemléletéről, illetve a cívisváros gazdasági stratégiájában játszott szerepéről esett sok szó, hanem az évi több milliós tandíjakról is elhíresült. Ez utóbbiban egyébként a világon semmi meglepő nincs, hiszen a magániskolák éves tandíja mindenütt milliós tétel.

Az iskola kapcsán legutóbb az augusztus 22-i önkormányzati közgyűlésen vitatkoztak egy jót a képviselők.

Akkor a fő témát a városi ösztöndíjprogram részletei jelentették. Végül arról fogadtak el határozatot egyhangúan, hogy a 2020/2021-es tanévtől a legtehetségesebb helyi gyerekek egy többkörös kiválasztási procedúra után ingyenesen vehessenek részt az intézmény valamelyik oktatási programjában (az iskola a következő évek során óvodától érettségéig felépíti a rendszert). 

Papp László akkor ellenzéki hozzászólásokat követően arról is beszélt, hogy az

„iskola iránt érdeklődő szülőket nem korrekt oligarcházni, burzsujozni, főleg nem gyerekek személyén keresztül”.

Kérdésre kijelentette, se a közgyűlés, se a polgármesteri kabinet, se a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. tagjaitól nem kérdezett az iskolaválasztás e vonatkozásáról. „Ez a kérdés akkor vetődhet fel, ha valaki a közgyűlés vagy az önkormányzathoz tartozó valamely szervezet tagjaként pályázna ösztöndíjra” – tette hozzá az ülésen.  

BeA-RaL

További híreink
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Francia csatár érkezett a Lokihoz
Három évre szóló szerződést írt alá Debrecenben.
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
Járműjavítóban épül meg az új Közlekedési Múzeum
A miniszter szerint indokolatlan volt a beruházás Debrecenbe történő áthelyezésének terve.
Baleset a 2-es villamos vonalán
Baleset a 2-es villamos vonalán
A helyszínelés alatt ingajárat viszi az utasokat Debrecenben.
Új elnökhelyettes a debreceni klinikai központban
Új elnökhelyettes a debreceni klinikai központban
Illés Árpád átvette megbízását.
Autót vett a lopott pénzből a hadházi tolvaj
Autót vett a lopott pénzből a hadházi tolvaj
Egy építkezésen dolgozott, oda tört be.
Szabadtéri tüzek szerte Hajdú-Biharban
Szabadtéri tüzek szerte Hajdú-Biharban
Számos helyen kellett oltani.
Semcorp: együttműködünk a hatóságokkal
Semcorp: együttműködünk a hatóságokkal
A debreceni vállalat tovább erősíti környezetirányítási rendszereit - írják közleményükben.
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Debreceni tehetségek – átadták a 2026. évi ösztöndíjakat
Sportolókat, középiskolásokat és egy színházi rendezőt díjaztak.
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Megszűnik a Hajdú-bihari Napló mint napilap
Hetilapként folytatja a Debrecenben megjelenő újság.
A CATL belső vizsgálatot indított
A CATL belső vizsgálatot indított
Személyi sérülés nem történt a debreceni incidenskor - írták.
Hirdetés
Hirdetés
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Hirdetés
Hirdetés
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Hirdetés
Hirdetés
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Magyarország is felajánlotta a segítségét.
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
A Medián szerint a magyarok többsége támogatja.
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Egyszerre 37 nagykövetet rendel haza.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Gazdaság
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.