Matrac és bölcső a kifogott halak kíméletes kiemeléséhez

Miért számít egyre fontosabbnak a bölcső és a matrac használata akkor, amikor a tudatos sporthorgászat fogalmáról beszélünk? Melyik halakhoz, illetve milyen horgászatoknál lehet szükség a halkímélés eszközeire?
Amellett, hogy ezeket a kérdéseket részletesen is megválaszoljuk, a bejegyzés keretei között igyekszünk rávilágítani a halakkal történő kíméletes bánásmód fontosságára.
Amiért kiemelten fontos kíméletesen bánni a kifogott halakkal
A matrac és a bölcső használata leginkább a tudatos sporthorgászat fogalmával hozható össze. Ennek a lényege nem csupán abból áll, hogy a kifogott halak mindegyikét visszaengedjük az éltető elemébe, vagyis a vízbe.
Ezenfelül arra is erősen indokolt odafigyelni, hogy a szákolást követően a horog kiszabadításáig, valamint a fotózás és a visszaengedés ideje alatt a halak lehetőleg minél kíméletesebb bánásmódot kapjanak.
Ennek köszönhetően ugyanis jó eséllyel komolyabb sérülés vagy trauma nélkül úszhatnak, táplálkozhatnak és növekedhetnek tovább. Ebben rejlik ugyebár a horgászat szépsége.
Melyik halakhoz és horgászatokhoz passzolhat a matrac és bölcső?
Minden bizonnyal a nagytestű pontyok, illetve az amurok azok, amelyek elsőként eszünkbe juthatnak. Persze a Damil.hu webáruház matracai és bölcsői akkor is szóba jöhetnek, ha például tokhalakra szeretnénk horgászni.
Mára szerencsére a pergetőhorgászat keretei között egyre inkább teret hódít a fogd meg és engedd vissza elv. Emiatt egyre több horgásztavon számít egyenesen előírásnak, hogy pergetésnél a matrac is ott legyen a kezünk ügyében.
Ezzel együtt a telepített pontyos és amuros vizeken szép lassan mindenhol benne lesz a szabályzatban, hogy a horgászat alapvető feltétele a bölcső vagy a matrac megléte, vagy pedig mindkettő kötelező elemként szerepel majd az erősírások között.
Igazából a matrac és a bölcső együttesen is remekül használható
Ha volt már szerencsénk nagytestű pontyot vagy amurt partra segíteni, akkor láthattuk, hogy mekkora erő lakozik egy ilyen termetes halban. Úgyhogy annak érdekében, hogy ne verje akaratlanul is szét magát a parton, emiatt kellhet a bölcső és a matrac együttesen.
Különösen úgy lehet célravezető az együttes alkalmazás, ha a matracot a bölcsőbe fektetve használjuk. A kifogott halat pedig erre a két eszközre fektetve kezelhetjük, nemcsak a horog kiszabadítása és a száj fertőtlenítése lehet könnyebb, hanem a visszaengedés is.
Ugyanis a matracra fektetett, és annak segítségével a szép lassan visszaengedett hal kedvezőbb eséllyel marad sértetlen. Ha pedig egészséges marad, tovább táplálkozik és fejlődik, akkor a későbbiekben talán még újból találkozhatunk is vele.
Illetve alternatív lehetőségként az sem egy elhanyagolható szempont, hogy hozzánk hasonlóan akár más, tudatos horgász számára is életre szóló élményt jelenthet a megfogása.








