Másodszor csaptak le a magyarokra a kínaiak

A Kodály-módszer után újabb magyar oktatási modellre csapott le Kína. Polgár Judit Sakkpalota és Sakkjátszótér programjai szeptembertől már az ázsiai országban is segítenek az óvodás- és iskoláskorú gyermekeknek felkészülni a jövő kihívásaira.
A program hazai sikerét jól mutatja, hogy a Sakkpalotában résztvevő gyerekek 40 százalékkal jobb eredményt értek el a tantárgyi kompetencia teszteken.
A sakk nem pusztán sport, hanem lehetőség arra, hogy eligazodjunk a 21. század társadalmában – vallja Polgár Judit, sokszoros olimpiai bajnok, minden idők legjobb női sakkozója, akinek játékos oktatási programjai, a Sakkpalota és Sakkjátszótér a magyar köznevelési rendszerben elért sikereket követően Kínát is meghódítják.
A nemzetközi nagymester gyermekek számára kifejlesztett módszere szeptembertől bekerül az ázsiai ország iskoláiba is.
Az együttműködés tiszteletére Polgár Juditot egy különleges fesztiválon látják vendégül Pekingben július 18-tól 22-ig.
– 2016-ban kezdődtek meg a tárgyalások arról, hogy a programjaink a 4-10 éves kínai gyermekek számára is elérhetővé váljanak – mondta el Polgár Judit. – Az együttműködő partnerünk, a Chess Ivy nevű vállalkozás, hozzánk hasonlóan hisz abban, hogy a sakk felhasználása nagyban segíti a 21. század generációjának elsajátítani azokat a képességeket, amelyek a sikeres felnőttkorhoz elengedhetetlenül szükségesek.
Valljuk, hogy a sakk révén a gyerekek később alkalmazkodni tudnak a folyamatosan változó helyzetekhez, egyéni gondolatokkal érvényesülhetnek a közösségükben. Játék közben gyakorolhatják a döntéshozatalt, és a tetteikért is megtanulhatnak felelősséget vállalni – hangsúlyozta a program megalkotója.






























