Kikaptak a debreceniek az utolsó fordulóban, a negyedikek lettek a bajnokságban

Cívishír | 2024. 05. 25. | 19:05:08
Az FTC otthonában fejeződött be az idény.
Nem sikerült a bravúr (Fotó: DVSC Schaeffler)

33-29-re kikapott a DVSC Schaeffler az FTC-Rail Cargo Hungaria együttesétől az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 26. fordulójának május 25-i játéknapján. Küzdött, hajtott a Loki a győzelemért, de a mérkőzés háromnegyedénél elkezdtek leszakadni, s az utolsó periódusban már nem volt esély a pontszerzésre.

Kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc, amit a számok is hűen visszatükröztek (5-5). Planétáék többször vezettek, de mindig csak minimális különbséggel, s a Fradinak sikerültek az egyenlítések. 11-11-re álltak a csapatok a 21. percben Klujber hetesével, végül a szünet előtti percben Vámos Petrának kis előnyt sikerült kiharcolnia egy talpról szerzett góllal 14-15.

A pihenő után az akadémista Nagy Nóra talált be büntetőtőből, 15-17, így a 33. percben először volt kétgólos a különbség a debreceniek javára. A 38. percben Márton Gréta az ötödik kísérletét sem hibázta el a balszélről, 19-19, de Haggerty és egy újabb sikeres Nagy-büntető ismét megugrott a Loki. Nem tartott sokáig, az addig csak hibázó Malestein kétszer villant, majd Kácsor könnyelműsködött, Klujber használta ki (22-21, 41. perc). A Fradi percei következtek, a 45. percben Edwige már három növelte a zöld-fehérek előnyét. Küzdött a DVSC, hogy újra szorossá tegye, egy gólra sikerült is feljönni, 26-25, de elég volt egy-két megingás és megint elléptek Klujberék.

28-26 volt tíz perccel a vége előtt, s a debreceniek már nem tudtak igazán visszajönni úgy, hogy akár csak egy pontot szerezzenek. 33-29 lett a vége, az FTC így 50 ponttal szerezte meg az első, míg a DVSC 44 ponttal a negyedik helyet.

K&H női kézilabda liga, 26. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC Schaeffler 33-29 (14-15)
Elek Gyula Aréna, 1300 néző. V: Nagy F., Túróczy
FTC:  Szikora – Malestein 4, Klujber 9 (2), Lekics 5, Kisfaludy, Bölk 5, Márton G. 5. Csere: Böde-Bíró (kapus), Tomori, Edwige 1, Kovács Anett, Simon P. 4, Hársfalvi. Edző: Allan Heine
Debrecen: Gabriel – Grosch 2, Vámos P. 5, Haggerty 1, Planéta 5, Szabó N., Petrus 4. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 5, Hornyák D., Füzi-Tóvizi 2, Csernyánszki 1, Vámos M. 1, Nagy N. 3 (3)
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

Allan Heine: – Örülök, hogy bár a bajnoki cím eldőlt szerdán, ezt a meccset is jól menedzseltük. Szép kézilabdát játszottunk ebben az atmoszférában, amely méltó volt az idény lezárásához.
Szilágyi Zoltán: – Szinte végig méltó ellenfelei voltunk a bajnok és kupagyőztes vetélytársunknak, sajnos, a végjátékra elfogytunk. Támadásban hibákat követtünk el és ebben a periódusban már a védekezésünk sem volt acélos. Büszke vagyok a csapatra, mert komoly utat jártunk be, sokat fejlődtek a játékosok, soha rosszabb évet.

7.MTK Budapest2511311732793-6125
8.DKKA2510015664754-9020