Jövőbe mutató oktatási és innovációs befektetések


Az Ipar napja Debrecenben szakmai kiállítással egybekötött eseményen a Debreceni Egyetem, Debrecen város vezetői, az oktatás és a multinacionális cégek képviselői tájékoztatást adtak a város jövőjét meghatározó együttműködésekről. A március 26-i, a Lovardában megrendezett program egyik megszólalója Hosszu Róbert, az EMERSON | NI debreceni leányvállalatának ügyvezető igazgatója volt, aki az amerikai cég jövőbe mutató oktatási és innovációs befektetéseiről beszélt.
A jövő gazdasága az ipar, az oktatás és az innováció szoros együttműködésén alapul – emelte ki köszöntőjében Szilvássy Zoltán. Célunk, hogy a nálunk végzett mérnökök elméleti és gyakorlati tudással felvértezve lépjenek a munkaerőpiacra – ehhez elengedhetetlen a partnerség az ipari szereplőkkel – tette hozzá a Debreceni Egyetem rektora.
Debrecen az elmúlt évtizedben tudatos gazdaságfejlesztési pályára állt, amelynek eredményei ma már nemcsak országosan, hanem nemzetközi szinten is mérhetők - hangsúlyozta Papp László, Debrecen polgármestere. A városvezető azt is elmondta, hogy az ipar, az oktatás és az önkormányzat együttműködésének köszönhetően Debrecen ma a nemzetközi befektetők egyik legvonzóbb célpontja.
Az ipar, az egyetem és az önkormányzat közötti együttműködés kézzelfogható eredményeket hozott már az elmúlt évtizedekben is. Egy olyan vállalat megjelenése, mint például az EMERSON | NI, a high-tech technológiája mellett újfajta gondolkodásmódjával pozitívan formálta a gazdasági-oktatási környezetét – utalt rá köszöntőjében Husi Géza, a Debreceni Egyetem dékánja.
Az oktatás támogatása számunkra nem csupán CSR-kérdés, hanem stratégiai ügy - mutatott rá Hosszu Róbert, az EMERSON | NI debreceni leányvállalatának ügyvezető igazgatója. Hisszük, hogy a jövő mérnökei, technikusai és innovátorai ma ott ülnek az iskolapadokban – és rajtunk is múlik, hogy megkapják-e azt a támogatást és inspirációt, ami elindítja őket ezen az úton. Ezért hoztuk létre többek között a WATCH programot az Agóra Tudományos Élményközponttal, hogy kifejezetten lányokat inspiráljunk és támogassunk a természettudományos és mérnöki pályák felé vezető úton. Idén már a negyedik évfolyam indult és eddig összesen 200 tizedik osztályos lány fedezhette fel a mérnöki pálya szépségeit és saját erősségeit. Hosszú Róbert rámutatott, hogy az EMERSON | NI az általános iskolától az egyetemi mérnöki (mester) szintig részt vesz az oktatásban és invesztál a jövő tehetségeibe. A legújabb együttműködés keretében pedig hamarosan egy olyan laboratóriumot adnak át a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, ahol a hallgatók valódi ipari tapasztalatokat is szerezhetnek. Ez a beruházás az EMERSON | NI eddigi legnagyobb oktatási célú befektetése lesz Magyarországon - hangsúlyozta a szakember.






























