Hogyan korrigálható az eldeformálódott lábujj?

Szűk cipők viselése közben a lábujjak elmozdulnak eredeti pozíciójukból, a lábfej összepréselődik, és ez a rendellenes helyzet hosszabb távon tartós elváltozásokat eredményez. Főként a nagylábujj esetében láthatunk látványos eltérést, ezt az ujjat érintik ugyanis legnagyobb mértékben a nem megfelelő kialakítású cipő káros hatásai.
A deformitás nem pusztán esztétikai probléma! A láb nem tudja megfelelően ellátni funkcióját így különféle egészségügyi problémák jelentkeznek, melyek állandósult fájdalommal járhatnak. Ismerd fel időben a problémát és tegyél ellene! Cikkünkben azt is bemutatjuk, hogyan.
Mit tehetünk, ha a lábujjak már nincsenek megfelelő pozícióban?
Ha mezítláb ráállsz a padlóra és ránézel a lábfejedre, akkor a lábujjaknak úgy kellene állniuk, mint egy kisgyermek esetében. Ha azonban a nagylábujjad a többi ujj felé torlódik, esetleg már bütyök is kialakult, akkor mindenképpen érdemes megpróbálni a Manimal Footgear termékei között is megtalálható 5 ujjas lábujj távtartó használatát!
Miért káros a szűk cipő?
Nagyon sokan még most is ragaszkodnak a szűk cipők napi szintű használatához. Ha pedig ez még magas sarokkal is párosul, akkor borítékolható, hogy rövid idő alatt ki fog alakulni a bütyök, a kalapácsujj, vízhólyagok és tyúkszemek jelennek meg, valamint a lábujjak torlódását észlelhetjük.
A szűk cipőben ugyanis nincs hely arra, hogy az ujjak megfelelő módon mozogjanak, valamint arra sem alkalmas, hogy a nagylábujj megtámaszkodjon, és a lépés során a testsúly fokozatosan áthelyeződjön a sarokról a lábfej felé.
Ehelyett gyakorlatilag egész nap a teljes testsúly a talp elülső részére, valamint a lábujjakra nehezedik, főként a rendellenes helyzetben lévő nagylábujjra, mely ráadásul még mozgásában is gátolva van.
Nem is lehet csodálkozni, hogy ez az egészségtelen helyzet olyan változásokra készteti a testet, ami során tartós deformitások alakulnak ki.
Milyen az ideális cipő?
Ahhoz, hogy a lábujjak meg tudják őrizni eredeti helyzetüket, valamint a lépés során helyesen tudjon áthelyeződni a súlypontunk, mindenképpen széles orrú cipőre van szükség, emellett az is fontos, hogy a cipőn ne legyen sarok, és a cipő talpa lehetőleg minél vékonyabb legyen.
Ajánlatos a napi munka, a sportolás, a hétköznapok során a fenti tulajdonságokkal rendelkező cipőket választani, például egy mezítlábas vagy minimalista cipőt, és a szűk lábbelit csupán maximum egy-egy alkalmi rendezvényen érdemes viselni.
Mit tehetünk, ha már kialakultak a lábujj problémák?
Az 5 ujjas lábujj távtartó segít a helyes pozícióban tartani a lábujjakat, ezáltal javítja a lábmozgást és segít helyreállítani a szűk cipők okozta károkat. Ez a kis segédeszköz szilikonból készült, nagyon kényelmes és hasznos eszköz. Már napi 10 percnyi használatával eredményt lehet elérni, de megszokás után akár egész nap is viselhető.
Javasolt inkább megelőzni a problémákat és egész nap kényelmes cipőt hordani, melynek széles orra megakadályozza a lábujjak torlódását, és ezáltal megőrzi lábad egészségét.








