Hasznos tippek a dézsafürdő karbantartása kapcsán

Manapság már otthonunkban is gazdagodhatunk wellnessélményekkel. Persze ahhoz, hogy a kikapcsolódás mindig felhőtlen legyen, fontos a berendezések rendszeres időközönkénti tisztítása, karbantartása.
A Skandimánia készleten lévő dézsafürdői hosszú ideig bírják a strapát, ugyanakkor némi törődést igényelnek azért. Jó hír, hogy sem a tisztítási, sem a karbantartási munkálatokhoz nincs szükség semmilyen speciális szerekre, eszközökre vagy szaktudásra.
Ügyeljünk a fürdővíz tisztán tartására!
Néhányan úgy hiszik, elegendő sót használni a fürdővíz tisztán tartásához, ám valójában ez távol áll a valóságtól. Mindenképp kell valamilyen fizikai szűrőeszköz ahhoz, hogy a vízben lévő szennyeződéseket el tudjuk távolítani.
A biológiai tisztítást érdemes biovegyszerrel elvégezni, de sóbontót is alkalmazhatunk. A sóbontóról dióhéjban annyit kell tudni, hogy a medencevízbe normál, tisztított konyha sót kell adagolni. Ha tehetjük, akkor válasszunk adalék- és jódmentes sót erre a célra. Ennek következtében az eljárást követően egy alacsony koncentrátumú sóoldat keletkezik. A sóbontó gép a sóoldatot elektromos áram felhasználásával ionokra bontja, és átáramoltatja a vízen a frissen keletkezett klórgázt. Ezt követően egy gyenge sav, hipoklórossav jön létre, amely a zárt rendszerben áramoltatott vizet fertőtleníti, így voltaképpen vegyszermentesen tudunk víztisztítást végezni.
Természetes és fenntartható megoldás
E módszerrel nem kell külön adagolni vegyszereket, hiszen az elektrolízis és a konyhasó együttesen állítja elő a vegyszermentes fertőtlenítőszert. Az eljárás következtében szabad aktív klór keletkezik, éppúgy, mintha klórtablettát, klórgázt, klór-oxidot vagy éppen hipót alkalmaznánk.
A sóbontó medencetisztítás kifejezetten biztonságos. A dézsában ülőknek nincs oka az aggodalomra, mivel a tisztítás lényegi folyamata a medencén kívül történik, zárt rendszerben. A sóbontó gép használata nem jelent veszélyt még a gyerekekre sem, ugyanakkor azt meg kell jegyezni, hogy azok, akik allergiásak a klórra, jobb, ha óvatosak. A klórteszt ugyanis kismértékben kimutathatja a vízben a klór jelenlétét.
A dézsában lévő víz cseréjéről
Ha a dézsát téliesíteni szoktuk, akkor kétség sem merülhet fel a víz cseréje kapcsán. Amennyiben ezt nem végezzük el, akkor is mindenképp javasolt évente legalább egy alkalommal. A használat intenzitásától és az egyéni igények függvényében persze ennél gyakrabban is indokolt lehet a víz lecserélése.
Fontos, hogy a dézsában található vizet csak a helyi előírások szerint szabad leengedni. Amennyiben a dézsa belső kályhával működik, alaposan ki kell azt takarítani. Szivaccsal, ronggyal át lehet törölni a padozatot és a dongákat is. A makacsabb foltokat biotisztítószerekkel, ecettel, szódabikarbónával javasolt eltávolítani.
Végül a dézsát át kell öblíteni bő vízzel. Nyugodtan lehet e célból magasnyomású tisztítót használni. Kívülről is érdemes letisztítani sima vízzel és puha szőrű kefével.


















