A hosszabbításban leblokkoltak, így elbukták az elődöntőbe jutást a magyar kézisek

| 2024. 08. 06. | 19:11:54
A rendes játékidőben négy másodperccel a vége előtt még vezettek a mieink.
Lemarad a dobogóról a női válogatott (Fotó: MTI)

A magyar női kézilabda-válogatott hosszabbításos találkozón vereséget szenvedett Svédországtól (32-36), így nem jutott a legjobb négy közé a párizsi olimpián. A magyar együttes a hatodik helyen végez az ötkerikás játékokon.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a csoportkört két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel a harmadik helyen zárta, ezért találkozott a másik hatos második helyén zárt skandinávokkal.

A magyar csapat az első félidő derekán négygólos hátrányba került, a szünetig egy találatra zárkózott. A kiegyenlített második félidő utolsó percében vezetett is, ám a svédek egyenlítettek, a hosszabbításban pedig jobbnak bizonyultak.

A magyar válogatott számára véget ért az olimpia. Hogy a hatodik, vagy hetedik helyen zár-e, az az utolsó negyeddöntő, a norvég-brazil találkozó kimenetelétől függ. Legutóbb, Tokióban hetedik lett a nemzeti csapat.

Eredmény, negyeddöntő:
Svédország-Magyarország 36-32 (16-15, 29-29, 31-29) - hosszabbítás után
Pierre Mauroy Stadion, Lille, v.: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
Lövések/gólok: 55/36, illetve 57/32
Gólok hétméteresből: 2/1, illetve 5/5
Kiállítások: 8, illetve 6 perc
Magyarország: Böde-Bíró - Győri-Lukács 4, Klujber 11, Vámos 6, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 4, Szöllősi-Schatzl 3, cserék: Papp, Debreczeni-Klivinyi, Pásztor, Albek, Simon 3, Márton
A svéd gólszerzők: Koppang 7, Hansson, Blohm, Hagman 6-6, Roberts 5, Carlson 2, Thorleifsdóttir, Löfqvist, Axnér, Lindqvist 1-1