A biztonságos működést szem előtt tartva kezdődött az újabb ötéves ciklus Komádiban
– A környezetünkben sok a bizonytalansági tényező, ilyen a Covid, a nyomában kialakult nehéz gazdasági helyzet, az orosz-ukrán háborút követő energiaválság, az amerikai elnökválasztás kimenetele, a nemzetközi politika, és ez mind-mind begyűrűzik országunk, így Komádi életébe is. Emiatt nincsenek nagy ígéreteink az előttünk álló időszakra – válaszolta a Cívishír kérdésére Tóth Ferenc, Komádi negyedik polgármesteri ciklusába lépett vezetője az október 9-én, a városházán tartott alakuló ünnepi képviselő-testületi ülést követően. A több mint ötezer lakosú Komádinak nyolcfős önkormányzati képviselő-testülete van. Az előző választási ciklus képviselői közül hatan újraindultak, és mindannyian be is kerültek a kisvárost vezető csoportba. A két új tag közül az egyik régóta külsős bizottsági tagként szolgálja települését, tehát számára sem ismeretlen az önkormányzati tevékenység.
– A testület tagjai egységesen álltak ki amellett, hogy a jövőre nézve ne tegyünk nagy ígéreteket, viszont a már elkezdett projekteket mindenképpen fejezzük be. Ezek a TOP Plusz, valamint a ROHU pályázati lehetőség által támogatott infrastrukturális fejlesztések – folytatta a polgármester, majd részletezte a terveket. – Szeretnénk tovább erősíteni és szélesíteni a kulturális élet kínálta lehetőségeket. Ebbe beletartozik a civilek támogatása, továbbá magának a kultúrának olyan módon történő segítése, hogy például több előadásra, színművek bemutatására nyíljon lehetőség városunkban. Ezekkel, a helyieken kívül a környéken élők számára is kínálunk kulturálódási, szórakozási lehetőséget. Ehhez kapcsolódóan alakítjuk ki a Találkozások Házát, amely a városi nagyrendezvényeink otthona mellett színházteremként is tud működni. Rátérve a gazdaságra; a gazdaság résztvevői számára kiszámíthatóbb légkört szeretnénk kialakítani, és ebbe beletartozik a meglévő ipari területünk hasznosítása, bővítése. A termálkutunkat a későbbiekben az épületek, középületek geotermikus energiával történő fűtésére is hasznosítanánk. Ami pedig még beleférhet a ciklusprogramunkba, az a tanuszoda létesítése, a hozzá tartozó wellnessrész kialakításával. Mindez azonban csak állami támogatással, a működtetése pedig – beleértve a strand területét is – csak befektető bevonásával képzelhető el.
Az alakuló ülésen Bagdi Ferenc, a Helyi Választási Bizottság elnöke adott tájékoztatást a június 9-i helyhatósági választás eredményéről, majd a nyolc képviselő és Tóth Ferenc polgármester letette az esküt. A várost vezető kilencfős grémium titkos szavazással ismét Hidvégi László Sándort választotta alpolgármesternek, majd a pénzügyi, a szociális, valamint a települési, kulturális és ügyrendi bizottság képviselő és nem képviselő tagjairól is döntöttek. Megállapították a polgármester és az alpolgármester illetményének és költségtérítésének díjait, továbbá felülvizsgálták a képviselői tiszteletdíjakat is. A tárgyalt napirendi pontok között felülvizsgálták a közművelődési rendeletet, csatlakoztak a továbbtanulókat támogató Bursa Hungarica rendszerhez, a végén pedig a képviselők zárt ülésen a lakásbérleti szerződések tárgyában hoztak döntéseket.
A képviselő-testület tagjai:
Tóth Ferenc polgármester
Hidvégi László Sándor alpolgármester
Bokor Gyula
Cserép Imre
Gombos Szilvia
Dr. Ignáth Tamás
Karika Róbert
Papp-Pálfi László
Pénzes László
Pénzügyi Bizottság tagjai:
Elnök: Dr. Ignáth Tamás
Képviselő-testületi tagok: Bokor Gyula, Gombos Szilvia
Nem képviselő tagok: Nagyné Szalai Róza, Nagyné Tarsoly Andrea
Szociális Bizottság tagjai:
Elnök: Karika Róbert
Képviselő-testületi tagok: Gombos Szilvia, Papp-Pálfi László, Pénzes László,
Nem képviselő tagok: Farkas Emma, Nagy Jánosné
Települési, Kulturális és Ügyrendi Bizottság tagjai:
Elnök: Cserép Imre
Képviselő-testületi tagok: Bokor Gyula, Papp-Pálfi László, Pénzes László
Nem képviselő testületi tagok: Debreczeni Mária, Seprenyi Károly