Kiváló pedagógusait díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

Pedagógusnap alkalmából, idén is elismerte kiváló eredményeket elért oktatóit és dolgozóit a Debreceni Szakképzési Centrum. Három kategóriában, 12 díjazott kapott elismerést csütörtökön. „Az év oktatója” és „Az év dolgozója” kitüntetések mellett, újdonság, hogy a „A debreceni szakképzésért” díjat ebben az évben először, - hagyományteremtő szándékkal - a centrum az egyik kiemelt stratégiai partnerének dolgozójának is odaítélte.
Az eseményen Papp László polgármester elmondta: Debrecen, mint nagymúltú iskolaváros csaknem fél évezred múltán is változatlanul az oktatásra, az oktatásfejlődésre gyakorolt hatására alapozza jövőjét. Az oktatás és nevelés az élet minőségét, az egyén és a közösség sorsát határozza meg, hozzátette, a magas színvonalú oktatás teszi lehetővé azt, hogy olyan értékorientált fiatalok keljenek útra kilépve az intézményekből, akik képesek megfelelni a változó világ kihívásainak, így képesek komoly szakmai munkára, képesek stabil családot és erős közösségeket alkotni. A polgármester felhívta a figyelmet, hogy ennek a folyamatnak a kulcsa a pedagógus, aki pallérozza az elmét, segít kibontani a tehetséget, útmutatást ad az élethez, teszi ezt elkötelezetten, megbízhatóan és szeretettel. Papp László emellett rámutatott, a tanár olyan közösséget is épít, amelyben mindenki számíthat a másikra, ahol mindenki egyformán fontos, ahol figyelünk egymásra. Kiemelte, a gazdasági fejlődés az oktatást is arra készteti, hogy lépést tartson a változásokkal, úgy fogalmazott: Debrecen oktatási alapelve, stratégiája, hogy a képzett munkaerőért folyó verseny ne a munkaerőpiacon, hanem az iskolapadban kezdődjön.
Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja arra kereste a választ, hogy miben rejlik Debrecen eredményessége, a „debreceni csoda”. Úgy véli, Debrecen mindig a tudásnak, a szellemi központnak volt az atyja. „Debrecen ősi iskolaváros, a tudástőke forrása” – fogalmazott.
Debrecen vonzó város, amelynek több oka is van: a pénztőke oda megy, ahol a szellemi tőke van, és Debrecen ennek a szellemi tőkének a fővárosa; vonzza a befektetőket, amely mindig újabb és újabb kihívások elé állítja a szakképzési centrum intézményeit
- fogalmazott Tirpák Zsolt, aki rámutatott, hogy nemcsak oktatók, hanem oktatást támogató munkatársak is segítik a mindennapokat, az ő közös együttműködésük adja az iskolák működését. Tirpák Zsolt felhívta a figyelmet, hogy a gazdasági kapcsolatot is kiemelt fontosságúak, idén először a gazdaságból érkező „kolléga” is részesült díjazásban. Ezt elsőként a Vitesco Technologies Hungary Kft. HR igazgatója, Makray Réka vehette át, ezzel példázza a DSZC egyik fontos hitvallását, miszerint gazdasági együttműködés nélkül nincs tudás, nincs önhit, nincs új remény, és nincsenek új szárnyak, hiszen a tanulók a gazdasági partnerek segítségével ismerhetik meg a tudás értékét.
Díjazottak
Az év oktatója a Debreceni Szakképzési Centrumban - 2023"
- Paulovits György (Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum)
- Bunyáné Szabó Ildikó Erzsébet (Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum)
- Csorba Emese (Debreceni SZC Vegyipari Technikum)
- Pálné Csapó Mónika (Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Az év dolgozója a Debreceni Szakképzési Centrumban - 2023"
- Karsa Sándor (Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum)
- Kovács-Iván Mónika (Debreceni SZC Központi Munkaszervezete)
- Balogh Róbert Márton (Debreceni SZC Központi Munkaszervezete)
- Racz Nóra (Debreceni SZC Központi Munkaszervezete)
A debreceni szakképzésért - 2023
- Dienes Zoltán Tibor (Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum)
- Lengyelné Szabó Mónika (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola)
- Leppné Benke Ilona (Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola)
- Makray Réka (Vitesco Technologies Hungary Kft.)

















