Örömünnep a Debreceni Sportuszodában: bajnok a DVSE

| 2023. 05. 07. | 11:52:00
25 győzelemmel és 1 vereséggel zárták az idényt.

Győzelemmel búcsúzott a bajnokságtól és a hazai közönségtől a DVSE-Master Good. Kádár Kálmán együttese az OB1/B utolsó, 26. fordulójában 12-8-ra győzte le a bajnoki bronzérmes Angyalföldi Sportiskola csapatát május 6-án.

A debreceniek így 25 győzelemmel, valamint 1 vereséggel zárták az idényt és húzták be a másodosztály bajnoki címét.

Különleges atmoszféra övezte a mérkőzés előtti perceket. A lelátókra folyamatosan érkeztek a szurkolók és mindenki izgatottan várta, hogyan vág neki utolsó bajnoki meccsének a már bajnok DVSE-Master Good. A hangulat remek volt már a kezdő sípszó előtt, majd tovább fokozódott, ahogy elrajtolt a szezonzáró bajnoki. Tőzsér Dávid találatával indult a találkozó, majd a csapatkapitány Macsi Patrik növelte kettőre a debreceniek előnyét. Fél perccel a vége előtt a múlt héten a Debreceni Egyetemmel MEFOB bajnoki címet nyerő Somlai Tamás szépített.

A negyedet Rácz Máté zárta le, így 3-1-re vezetett a vendéglátó az első nyolc perc után.

Angyalföldi góllal indult a második játékrész, melyre Somorjai Sebestyén válaszolt hazai oldalon. A negyed második felét nagyon megnyomta a házigazda. Berki Richárd, Tőzsér Dávid, majd ismét Somorjai Sebestyén szállította a debreceni gólokat, melyre mindösszesen egy válasz érkezett a túloldalon. A félidőben 7-3-ra vezetett a DVSE. A gólok tekintetében kiegyenlített játékot hozott a harmadik játékrész. Hazai részről Macsi Patrik és Rácz Máté voltak eredményesek, a fővárosiak pedig szintén kétszer találtak be a Gergely Bencét váltó Sipos Bendegúz kapujába (9-5). Az utolsó felvonásban komolyabb tétje nem volt már a találkozónak. Kádár Kálmán ekkor már mindenkinek lehetőséget adott a játékosok közül, így teljes volt az öröm az uszodában. A DVSE Macsi Patrik révén szerezte meg a tizedik találatát, majd Somorjai Sebestyén érkezett. A 12-8-as végeredményt Rácz Máté állította be fél perccel a vége előtt.

A lefújást követően beindult a fieszta a sportuszodában. A csapat színe-java a vízben landolt, majd Becsky István, a DVSE elnöke adta át az aranyérmeket és a győztesnek járó kupát a játékosoknak és a szakmai stábnak.