Nevet és logót vált az országos hírű debreceni tehetséggondozó

Hatvan éve szállítja a dicsőséget Debrecen városának a sportiskolája, de eljött az idő a megújulásra, legalábbis ami a nevet és a logót illeti. A bonyolult hangzású Debreceni Sportcentrum-Sportiskola helyett a jövőben DSI Debrecen névvel tör babérokra a legendás intézmény.
Nem lehet eleget hangsúlyozni a DSI szerepét, hiszen évtizedek óta minőségi sportszakmaimunka zajlik, manapság több mint ezer sportoló és 108 edző dolgozik 15 szakosztályban nap mint nap a sikerekért
– emelte ki Barcsa Lajos alpolgármester a pénteki sajtótájékoztatón, az atlétikai stadionban. – A DSI olyan kiválóságokat nevelt ki a debreceni sportéletnek, mint Senánszky Petra, Kozák Luca, de a DVSC futballcsapatának korábbi kiválóságai – Böőr Zoltán és társai – is a DSI kötelékéből kerültek ki – tette hozzá a városvezető.
Zászlóshajó
Becsky András, Debreceni Sportcentrum és a DSI, vagyis immár a DSI Debrecen ügyvezető igazgatója felidézte, hogy 1963-ban jött létre a Debreceni Sportiskola, amikor négy sportág lelt otthonra benne, de az évek során egyre több sportágat vett a szárnyai alá. Ahogy az egész magyar sportéleté, úgy a DSI helyzete is megváltozott 2010 óta, hiszen korábban soha nem tapasztalt anyagi támogatás áramlott a sportba a kormánynak köszönhetően, és ennek a DSI is haszonélvezője – emelte ki a sportvezető, aki büszkén sorolta, hogy több alkalommal lett országosan is a legsikeresebb sportiskola, a vidéki egyesületek közül a tokiói olimpián a DSI adta a legtöbb magyar olimpikont, és úgy egyáltalán az intézmény az egyéni sportágak tekintetében egyértelműen a debreceni sportélet zászlóshajója.
Ép testben ép lélek!
Becsky András azt külön hangsúlyozta, hogy a DSI-nél nemcsak a versenysporttal foglalkoznak, hanem ugyanolyan fontos küldetésnek tekintik a sport, a sportolás testi és szellemi jótékony hatásainak hirdetését is. Elsődleges céljuk az, hogy megszerettessék a sportot a gyerekekkel, hogy testben és lélekben egészséges felnőtteket tudjanak kinevelni a társadalomnak – így Becsky András, aki a logó- és névváltást a hagyományápolással magyarázta, mondván, sok tízezer debreceni fordult meg valamilyen életkorban a különböző szakosztályokban, és ők máig DSI-ként emlegetik egykori klubjukat.

Makray Balázs stratégiai és sportszakmai igazgató úgy fogalmazott, hogy a Debreceni Sportiskola hosszú ideje bástyája a debreceni sportéletnek az utánpótlásnevelés terén, és bár a magántőke megjelenésével egyes felnőtt klubok saját utánpótlásbázist építettek ki, a DSI még mindig betölti azt a szerepet, amiért hatvan éve létrehozták.
A sportiskola akkor is itt volt mindig bástyaként, amikor egy-egy felnőtt csapat csődöt jelentett
– mondta Makray Balázs, felidézve a Vadkasok kosárlabdacsapatának, vagy a DVSC női kézilabdacsapatának kálváriáit, hiszen amikor baj volt valahol, a Sportiskola mindig szakmai vagy infrastrukturális segítséget nyújtott.
A DSI nagy családjába ugyanúgy beletartoznak a felnőtt profik, az utánpótláskorú tehetségek, valamint a kincskeresők is – fogalmazott Makray.

A sokszoros világbajnok Senánszky Petra ezen a sajtótájékoztatón jelentette be, hogy 28 évesen nagy váltás mellett döntött: ezentúl az uszonyos- és búvárúszás helyett egy „másik” sportágat helyez előtérbe, de az nem a kosárlabda, ahogy az édesapja szeretné, hanem az úszás, és mindent arra tesz fel, hogy kijusson a párizsi olimpiára, mégpedig a DSI Debrecen színeiben. A sajtótájékoztatón a DSI egy másik világbajnoka, Dobi Gergő is méltatta az intézményben zajló szakmai munkát. Az U23-as aquatlon (uszás + futás) világbajnok is reményét fejezte ki, hogy a jövőben is élvezheti majd a DSI támogatását.
Cs. Bereczki Attila










































