Magabiztos debreceni siker a Kaposvár ellen

| 2021. 01. 05. | 21:43:00
Ilyen egy kiváló évkezdés!

Kiütéses győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata az új év első bajnoki mérkőzésén a Kaposvár felett január 5-én.

Kovács Adrián együttese az első percek után kezébe vette az irányítást, és a játék összes elemében jobbnak bizonyulva végül 41 ponttal diadalmaskodott.

A feldobás után nem érződött a vendégeken, hogy két napja még Szombathelyen volt bajnokijuk, Curry vezetésével tartották a lépést a cívisvárosiakkal. A negyed derekán ritmust váltott a Kovács-csapat, Drenovac előbb egy zsákolással jelentkezett, Guyton hárompontosa után pedig már magabiztos előnyben voltak (17-9). Ronald Moore a képességeihez mérten gyengébb bemutatkozást követően ezúttal már igyekezett eloszlatni a vele kapcsolatos kételyeket, nagyszerűen mozgatta társait, a negyed derekán már 11 pontnál járt. Vezérletével egy 17-2-s futást produkált a DEAC, a kaposváriak pedig már hamar komoly bajban voltak (27-11). A játékrész végén sem lassítottak Somogyiék, agresszív védekezésük mellett ezúttal a dobásaik is ültek, így tíz perc elteltével már húsz pont volt a két csapat között. A folytatásban sem változott a játék képe, Hines, majd Polyák is elsüllyesztett egy-egy távolit, Nikola Lazics második idejét is kénytelen volt kikérni (39-13). A rövid fejmosás után egy 8-0-s szériával zárkóztak a vendégek, de feltámadásuk tiszavirág életűnek bizonyult, a DEAC továbbra is magabiztosan kosárlabdázott. Moore és Drenovac megállíthatatlan volt, de a nagy különbség elsősorban a már-már tökéletes védekezésnek volt köszönhető.

A félidőhöz közeledve már harminc felé is hízott a differencia, de féltávnál végül „csak” 55-28-at mutatott az eredményjelző.

A fordulás után is tovább robogott a DEAC, egyedül Moore kisebb bokasérülése adhatott némi aggodalomra okot, elővigyázatosságból a hátralévő időt már kiülte az amerikai irányító. A különbség folyamatosan nőtt és látványos hazai megoldásokból sem volt hiány. A Kaposvár érezhetően jóval fásultabban mozgott a megszokottnál, de ez Polyákékat cseppet sem érdekelte, a harmadik negyedet is tíz ponttal megnyerve tovább nyílt az olló (75-38). A záró felvonás Neuwirth hármasával indult, de a hátralévő idő már csak formalitás volt mindkét fél számára, ez a játék minőségén is meglátszott. A vége 90-49-es debreceni győzelem lett, s bár messzemenő következtetéseket nem szabad levonni az eredményből, a kiváló évkezdés után a Debreceni Egyetem alakulata bizakodva várhatják a hétvégi Körmend elleni idegenbeli rangadót.

MESTERSZEMMEL
Kovács Adrián: – Jól felkészültünk az ellenfélből, és betartottuk, amiket megbeszéltünk. Limitálni tudtuk a Kaposvár erősségeit, agresszívak voltunk védekezésben, kevés második esélyt engedélyeztünk számukra. Mindenki kivette a részét a győzelemből, büszke vagyok a csapatomra.

Nikola Lazics: – Nem voltunk egyszerű helyzetben, hiszen negyvennyolc órával ezelőtt még Szombathelyen játszottunk. Ez persze legkevésbé sem mentség a mai teljesítményünkre, nem tudtunk alkalmazkodni a DEAC stílusához, akik sokkal keményebben kosárlabdáztak, és teljes mértékben megérdemelt sikert arattak.

Hiába minden: hazánkban egyre kevesebb gyerek születik
Megérkezett a KSH legújabb kimutatása.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.