Hirdetés

Hirdetés

Új kerítést kap a temető Hajdúhadházon

civishir.hu

2019.10.09. 08:29

Új kerítést kap a temető Hajdúhadházon

Húsz helyi lakos dolgozik majd a felújításon.

Hirdetés

Hirdetés

Hosszú évtizedek óta húzódó probléma rendeződik Hajdúhadházon: mivel a temetőben a rendszerváltás óta nem történt komolyabb fejlesztés, a lakosság jelentős hiányosságokat tapasztal nap mint nap. A temető gazdája a református egyházközség, ám források hiányában eddig nem volt lehetőség a temető felújítására. 

A Hajdúhadházi Református Egyházközség és a helyi önkormányzat most együttműködési megállapodást kötött, és a városvezetés közfoglalkoztatási pályázati kérelmet nyújtott be a Belügyminisztériumhoz a szükséges forrásokért. A pályázatot elfogadták, így elindulhat a beruházás.

A temető kerítése teljes hosszában, több mint 1 500 méteren újulhat meg. Ezen kívül a bejáratnál csaknem 100 méter hosszan, épített pillérekkel és kovácsoltvas betétekkel egy hajdúváros temetőjéhez méltó kerítés épül majd. A munkálatok 2020 februárjáig tartanak és 20 helyi lakosnak adnak munkát.

A teljes költség csaknem 30 millió forint, melyből az önerőt, 520 ezer forintot, az önkormányzat finanszírozza.

Szóljon hozzá!

Hirdetés

Hirdetés

.