Szívszorító esetek a bíróság gyermekmeghallgató szobájában

A gyerekeket leggyakrabban saját környezetükben érik a bűncselekmények. Átélni egy rablást, vagy egy szexuális erőszakot egy felnőtt áldozat számára is traumatikus élmény, a gyermek pedig még védtelenebb az ilyen bűncselekményekkel és a lelki következményeivel szemben – emelte ki Gulyás Csilla, a Debreceni Törvényszék Gyermekközpontú Igazságszolgáltatás Munkacsoportjának vezetője a birosag.hu-nak adott interjúban.
Kiskorú veszélyeztetése miatt egy kamaszlányt hallgattam ki. Az édesanyja volt a vádlott, aki hosszú időn keresztül őt és a kisöccsét is a legkülönbözőbb, nagyon kegyetlen módon bántalmazta. A nevelés eszköze a bántalmazás és a megfélemlítés volt. Ez a kamaszlány korát meghazudtoló módon korrekt vallomást tett és amikor én kérdeztem, hogy szeretne-e még elmondani valamit, akkor azt kérte, hogy ne büntessem meg nagyon az édesanyját
- mesélt el egy szívszorító esetet Gulyás Csilla, aki szerint a bántalmazók épp ezt használják ki és ezért tudnak hosszú időn át ilyen cselekményeket elkövetni, mert a gyerek szeretetre vágyik és kiszolgáltatott.
Mindenkinek jobban oda kellene figyelnie. Mindenkinek, aki gyerekek közelében van: bölcsődék, óvodák, iskolák, gyermekvédelmi intézmények, a szomszéd. Mert a gyerekeket leggyakrabban saját környezetükben érik a bűncselekmények. Figyeljenek oda a jelekre. Mi itt a bíróságon a történet legvégén vagyunk, de nem a szankció lenne a fontos, hanem a megelőzés.
- fogalmazott a Debreceni Törvényszék Gyermekközpontú Igazságszolgáltatás Munkacsoportjának vezetője.






























