Még mindig nincs meg a második győzelem

| 2011. 03. 07. | 08:41:27
Debrecen – Bár az utolsó negyedben huszáros hajrát mutatott be, a Pécs elleni hazai bajnokin sem tudott nyerni a Factum Sport Debrecen NB I. A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Így a második bajnoki sikerre továbbra is várni kell.

A mérkőzés nagy részét uralta a vendég Pécs, ám a negyedik negyedet tetemes hátránnyal kezdő hazaiak parádés utolsó 10 percet játszottak. Mekongo 2 perc alatt 12 pontot dobott, és egy kis közjáték – Turunen edző és Tóth Norbert összeszólalkozott a pálya mellett, majd egy csípődobás is elpuffant - is visszavetette a pécsiek lendületét, ám a nagy hajrában fordítani még sem tudtak a hajdúságiak, így nyert a meccs túlnyomó részén precízen teljesítő PVSK - írja a bb1.hu.

Mika Turunen, a Factum edzője: - Három negyedet átaludtunk, ez nem először fordult elő. Igazán én sem tudom, hogy mi ennek az oka. Az utolsó játékrészben aztán hajtottunk, gyors kosárlabdát játszottunk, ami a mi stílusunk.
Szrecsko Szekulovics, a Pécs edzője: - Sportszerűtlenül viselkedett a debreceni edző, a technikai után pedig már nem találtuk a ritmust. Gratulálok a csapatomnak.

Factum Sport Debrecen–Pécsi VSK-Pannonpower 94-100 (17-30, 22-29, 18-23, 37-18).
Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Hartyáni Zs. Gál J. Fodor A. (Harsányi).