Japánon át vezet az út a középdöntőbe

| 2009. 12. 10. | 10:09:37
A négy debrecenit felvonultató női kézilabda-válogatottunknak pontot kell szereznie csütörtökön a középdöntőbe jutáshoz Japán ellen a kínai világbajnokságon. Ha kikap, kiesik. (TV: Digisport, 14.15)

Már a világbajnokság előtt sejtettük, hogy ezen a találkozón dől el a magyar együttes sorsa, ugyanis a papírforma alapján mind a románoktól, mind pedig a norvégoktól előre behúzhattuk a zakót. Sajnos a várakozásaink beigazolódtak, így csajk a harmadik továbbjutó helyre pályázhatunk, arra azonban reális eséllyel. A magyar és a japán csapat ki-ki meccset vív egymással. A mieink annyival vannak kedvezőbb helyzetben, hogy miután Jaopán ikszelt Tunéziával, elég a döntetlen a továbbjutáshoz. De ki látott már olyat, hogy kézilabdában döntetlenre játszik egy csapat?

A papírforma alapján a magyar csapatnak kellene nyernie, mégpedig magabiztosan, de sajnos vannak tapasztalataink afelől, hogy a magyar hölgyek nem mindig tudják legyűrni a gyengébbet, elég ha csak a tavalyi olimpiára gondolunk, melyen Görbiczék ikszeltek a női kézilabdában nem éppen világverő Brazíliával.

A világbajnokságon eddig lejátszott négy-négy meccs alapján is Bulathék győzelmét sejteti a papírforma. A japánok csak 19-cel verték Chilét, mi 34-gyel, ők döntetlenre végeztek Tunéziával, mi simán vertük az észa-afrikaiakat. A csoport ászaitól (Románia, Norvégia) mi 6-6 góllal maradtunk alul, míg a távol-keletiek 9 és 15 gólos vereségeket szenvedtek.

A magyar válogatott legutóbb a 2007-es világbajnokság csoportkörében találkozott a japánokkal, és megszenvedett a 35–31-es vereségért. A 2008 márciusi bukaresti olimpiai selejtezőn már magabiztosan győzött a magyar válogatott (39–29).

Női vb-csoportmérkőzés, C-csoport, 5. forduló:
MAGYARORSZÁG-JAPÁN
csütörtökök, 14,15, tv. Digisport, élő

Az állás:

3x3: Debrecenen át vezet az út a párizsi olimpiára
Május 16-tól pattog a kosárlabda a Nagytemplom előtt.
Új nagykövetei vannak a debreceni szakképzésnek
A diákok egy évig viselhetik a címet.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.