A végén bukott a DVSC Kisvárdán

| 2021. 09. 26. | 18:04:00
A debreceni védelem ezúttal sem állt a helyzet magaslatán.

A listavezető Kisvárda otthonában szerepelt a DVSC a labdarúgó NB I. hetedik fordulójában. Kisvárdáról nincsenek kellemes emlékeink: ezt megelőzően mindössze kétszer játszott itt vendégként a Loki, és mind a két alkalommal kikapott, ráadásul még gólt sem szerzett. A Kisvárda három, a DVSC kilenc magyarral állt ki a vasárnapi bajnokira.

A sporttörténelmi első debreceni gólra szerencsére nem kellett sokat várni. A 11. percben Ferenczi osztott ki egy kötényt a bal oldalon, lapos beadásával Bárányt találta meg, aki a kaputól háttal lövésre készítette le  a labdát az érkező Vargának, aki futtából, 15 méterről a jobb alsóba helyezett (0-1).

A debrecenieknek a gól után is akadt még több kecsegtető lehetőségük, de ezekből nem született gól, a gondok pedig az első félidő derekától kezdődtek. A Kisvárda dominánsan lépett fel, és egyre nagyobb nyomást gyakorolt a DVSC-re. Hogy nem esett gól a találkozó ezen szakaszában, azt egyértelműen Kosickynak tulajdonítottuk, aki több bravúrt is bemutatott, Navratil bombájánál pedig a lécet hívta segítségül. Hiába játszott nagy fölényben a hazai együttes, a félidő hosszabbításában mégis a Loki szerezhetett volna gólt, Ugrai azonban ordító nagy helyzetben fölé bombázott.

A szünet után három percig volt csak előnyben a DVSC. Hej Viktor passza után Deslandes elmélázott, a bosnyák Mesanovic így zavartalanul átvette a felívelt labdát, majd a tizenhatos jobb oldaláról, 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot (1-1).

Az egyenlítés után minden figyelmüket a támadásnak szentelték a hazaiak, a debreceniek előtt így megnyílt a kontrázás lehetősége. Bévárdi kétszer is zavart okozott a kisvárdaiak soraiban, második alkalommal, a 66. percben ziccerbe került, miután lefutotta emberét a jobb oldalon, de 14 méterről fölé durrantott.

Néhány meleg helyzetet megúszott a Loki, de összességében nem volt rajta a akkora nyomás, hogy összeroppanjon. Aztán a 89. percben ez mégis megtörtént. Előbb Szécsi adott el labdát rossz helyen, így jutott szöglethez a Kisvárda. A sarokrúgás után röviden szabadítottak fel a debreceniek, Zlicsics igazított egyet a labdán, majd 22 méterrőt mesterien csavart a bal sarokba (2-1).

A DVSC így ismét elbukott egy bajnokit Kisvárdán, és az olcsó vigasz, hogy ezúttal legalább gólt szerzett.

Debreceni szakképzés: sikeres együttműködés a Manz Hungary Kft.-vel
A vállalat és a szakképzési centrum egymásra talált.