Az idegek harcát végül a Debrecen nyerte – frissített, FOTÓK

civishir.hu

2019.05.09. 19:42

Kovács Anna volt a meccs hőse ismét, 8 gólt szerzett és a legvégén eldöntötte a csatát (Fotók: Fogarasi Renáta, Cívishír)

Remek ellenfél volt a Dunaújváros, a legvégén buktak el.

21-20-ra megverte DVSC Schaeffler a DKKA-t a női kézilabda NB I május 9-i játéknapján a Hódosban.

Ha sikerül legyőzni a Dunaújvárost – fogalmazhattuk meg előzetesen a meccs tétjét –, akkor az utolsó forduló eredményétől függetlenül megvan a Lokinak a 6. hely, s azzal szerencsés esetben nemzetközi színtéren is megmérettetheti magát a gárda az EHF-kupában (amennyiben a Siófok kiharcolja a végső győzelmet az Esbjerg ellen az EHF-kupakupadöntő második, május 11-i mérkőzésén).
Hazai pályán az Érd ellen nagyszerű sikert ért el a Loki, de előtte az Alba Fehérvár ellen megégett, vagyis bőven volt miért idegeskedni.

Nem kezdett látványos rohamokkal a DKKA, nem érződött átütőerő a támadásaikban, a Loki sokkal célratörőbb akciókat vezetett. Ennek ellenére az első negyedóra végén 4-6-ot mutatott a tábla: az első tűszúrás a halántéknál.

Despotovic rémesen fölé lőtt labdája jelezte, még hideg a montenegrói csuklója, majd Vantara-Kelemen és Varsányi kimaradt ziccerei fagyasztották a vigyort a piros-fehér had arcára. A dunaújvárosiak válogatott irányítója, Szalai Babett magabiztosan tartotta a karmesteri pálcát, majd csak Bordás és Bulath beállásával ugrott egy sebességi fokozatot a védekezés (a Loki Varsányi, Kovács, Grigel, Tóvizi,  Despotovic, Vantara-Kelemen hatossal indult a csatába, Oguntoyével a kapuban).

Csapó Kyra jól védte az újvárosi kaput, már ha eltaláltuk egyáltalán…

A 22. percben az egyedül meglóduló Despotovicot hiába rángatták, belőtte (7-7, 22. perc), a DVSC emberelőnybe is került a Jeca elleni szabálytalanság miatt. A csarnokban ekkor mindenki makacsul hitte, „eljött a mi időnk”, de nem tudtunk élni sem a ziccerekkel, se azzal, hogy többen lehettünk a pályán. A szárnyakon különösen nem ment a játék, s ami nem sikerült itt, az összejött ott: 3 gólt szerzett zsinórban a megingó debreceniek ellen a Duna-parti csapat, amelyik 10-7-re vezetve mehetett szusszanni.

A válogatott balszélső, Kazai Anita söpörte el Arany Rebeka lábát az első félidő végén, de nem ítéltek a DKKA ellen. Szerencsére mindketten képesek voltak folytatni, úgy tűnt, a Loki fiatal játékosának fájt jobban

Boldog, aki látta – és pár évvel öregebb

Nem volt vitás, hogy a Loki jeges elszántsággal jön ki a második félidőre. De a Kohász egyre úgy hajlítgatta a játékot, hol durva kézzel, hol taktikusan, hogy ha sikerült is végre egyenlíteni (14-14, 44. perc), csak megint elléptek két góllal. Hazai részről Kovács Anna sokat vállalt és már ekkor főszerepe volt az eredményességben, miközben a szélsők is éledeztek. De igazából már ekkor az idegek harca dúlt. A közönség Köstner Vilmossal együtt igyekezett nyomás alá helyezni a bírókat, akiknek valóban volt egy-két megkérdőjelezhető döntése, de összességében nem panaszkodhatott a Loki, rendesen szórták 2 percekkel a kíméletlen eltökéltséggel védekező dunaújvárosiakat.

Despotovicot is húzták-vonták, bár a gyors, agilis, atletikus montenegrói szépség ezt már megszokhatta

A legizgalmasabb összecsapások velejárója, hogy az ember többször is hajlamos azt hinni, tudja, mikor következik be egy-egy fordulópont. Majd csalódottan kapja magát újra és újra a tévedésén.

A csütörtök esti DVSC-DKKA másról sem szólt, mint arról, hogy amikor már a hazai publikumot végképp elragadta a remény, hogy bekiabálhatja a gólt, Szekerczés Luca egy bombával vagy Szalai egy követhetetlen irányváltással összetörte az illúziót.

Az 54. és az 58. perc között háromszor egyenlített a Loki – szinte végig emberhátrányban, végig eksztázisban, együtt üvöltve, ugrálva, nevetve, szitkozódva a közönséggel, hogy aztán másfél perccel a vége előtt Oguntoye védését követően Bordás 20-19-ra módosítsa az eredményt.

Közben Kovács mutatott imádnivaló vagányságot: 16-17-nél a válogatott jobbátlövő saját térfélről suhintott az üres DKKA-kapu felé, gondolván, a gólnál hátrányban egy jobb van – a gyors gól. Lett volna biztonságosabb megoldás, de bevállalta. És mellé lőtte. Ugye, kitalálják, hogy a következő támadásnál kinek volt elég bátor szíve tüzelni az egyenlítésért egy sokkal nehezebb szituációból?
A második félidőre áttüzesedett a Loki, a végén még a publikum is beleizzadt

Bordás góljára Kazai Anita válaszolt a balszélről. Majd mindenki lefőtt, amikor Despotovic – akiben szintén van kurázsi – 48 másodperccel a vége előtt váratlanul ellőtte, ám pont bele a vendégek végig jól védő kapusába, Csapó Kyrába.

Nem voltunk messze a szomorú végtől, hogy aztán 5 másodperccel a lefújás előtt visszakerüljön a labda a Lokihoz egy lépéshiba következtében. Az ellentámadást Kovács fejezte be, akit hiába rántottak a földre, estében sem hibázta el – drámai befejezés, talán facsarni is lehetett az örömkönnyeket az átlövő mezéből, miután kikeveredett a hegybe-halomba őrá és egymásra ugró hölgyek alól.

Könyörtelen, de nemes ellenfél volt a Dunaújváros. Az élet pedig ma este hozzájuk oly kegyetlen!

Ratalics László

K&H női kézilabda liga
DVSC Schaeffler – DKKA NKFT 21-20 (7-10)
Debrecen, 1200 néző. V: Bonifert, Oláh
Debrecen: Oguntoye – Varsányi 1, Kovács Anna 8 (2), Grigel 2, Tóvizi, Deszpotovic 3, Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D. (kapus), Bordás 2, Bulath 2, Punko, Szabó P., Arany, Borgyos. Edző: Köstner Vilmos
Dunaújváros: Csapó – Grosch, Szekerczés 6 (3), Szalai 5, Cifra, Ferenczy 3, Kazai 2. Csere: Nick, Bouti 1, Sirián 2, Dombi L., Mihály 1, Molnár B. Edző: György László
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: – Óriási küzdelem volt a pályán. Kiválóan harcolt mind a két csapat. Leginkább a védekezésé volt a főszerep. A csapatom mindent megtett, hogy ha rossz játékkal is, de valahogy az utolsó pillanatban megszerezze a győzelmet, örülök, hogy ez sikerült.
György László: – Csalódott vagyok, mert végig a kezünkben volt a mérkőzés, legalább az egy pont. Fáj a vereség, de ilyen a sport. Nehéz most, de büszke lehetek a csapatra, jól küzdöttünk, volt több jó egyéni teljesítmény is.