Magabiztos debreceni siker a fővárosiak ellen

| 2019. 04. 05. | 21:22:00
Győzelmet vártak a Lokitól, a hölgyek hozták.

30-21-re legyőzte a DVSC Schaeffler az MTK Budapest együttesét április 5-én a Hódosban a női kézilabda NB1-ben.

Nem mintha egy mérkőzést rögtön az elején dűlőre lehetne vinni, de nem is úgy indult, mint könnyed, péntek esti sétagalopp. Bár Kovács Annáék tüzeltek jobbról, balról, szélről és középről is, az első negyedórában kevéssé érezték a kaput. S van az úgy, hogy nem megy be, de hátul sem volt elég harapós a csapat, miközben a fővárosiak nagy igyekezetükben még Varsányit is szájon törölték (7-7, 15. perc). A Vantara-Kelemen, Despotovic, Bulath, Tóvizi, Kovács, Varsányi hatossal kezdő Lokiban ekkor már Punko váltotta Kovácsot, és Arany is jött a jobbszélre az arcát fájlaló Varsányi helyére. A junior válogatott nagyon élt, nem csak a cserét követően, hanem végig a mérkőzésen.

Ami viszont még fontosabb, hogy a DVSC védekezésben kezdett a kívánt fordulatszámon pörögni, így sikerült labdákat szerezni és ki is használni az MTK-támadások megingását. A javuló csapatmunkából Bulath és Oguntoye vette ki a részét a leglátványosabban, előbbi bátran (és eredményesen) lódult meg a kínálkozó résekbe, míg a magyar kapuvédő értelemszerűen hatékonyan állta a labdák útját. 14-10-el ment a Loki szünetre. A következő idényben Debrecenbe visszatérő jobbátlövő Karnik Szabina az első harminc percben háromszor volt eredményes, a debreceniek a mérkőzésbe belemelegedve már kevésbé hagyták élni.

Áramütésszerű kezdéssel sokkoltak

A második félidőre olyan szellemiségű DVSC jött ki, amit látni szeretünk: nagy tűzerővel párosuló lendületes figurák elől, nonstop vérszívás hátul, egyre fehérebb MTK-arcokkal. Lotte Grigel kihagyta a múlt szombati egri kirándulást, de most bepótolta a mozgást, illetve Kovács lőtt két bombagólt faultokkal együtt úgy, hogy mindkét esetben utólagos 2 perces kiállítással büntették a válogatott jobbátlövő ellen a levegőben elkövetett szabálytalanságokat. A többiek sem akartak lemaradni a gólszerzésben, így tízzel meglépett a Loki (21-11, 40. perc). Ekkor jött egy, az elkényelmesedés felé mutató öt perc (Despotovic cunderezett bűnrosszul balátlövőből…), amit Köstner Vilmos természetesen megelégelt időkérés formájában (21-15, 44. perc).

[Beillesztett cikk: Nagyon meglepte a DVSC a Fradit a második félidőben – frissített, fotók]

A Loki vezetőedzője gondoskodott arról, hogy ne veszítsen fókuszt a csapata, mert azonnal visszatért a játékba a koncentráció. Sőt, a szépség is, ha arra a 46. perces Tóvizi-gólra gondolunk, amely előtt Bulath pontos, kemény átadásából Kovács minimális lendületvesztés nélkül hozta helyzetbe a beállót. Vagy az Oguntoye-Arany jelenetre, amikor a kapus hosszú passzát a 18 éves szélső kínaizva igazította tovább az MTK hálója felé, és csak a kapufa mentett – mi fél gólnak elfogadtuk. Egyébként az idény egyik legszebb debreceni találata lett volna.

Megrázta magát tehát a hazai gárda, így a hajrára nem maradt kérdés. 30-21 lett a vége, megérdemelt különbségű, dicséretes győzelem volt.

Ratalics László

Köstner Vilmos: – Az MTK ügyesen lassította a játékunkat az első félidőben, és az átlövéseikkel is meggyűlt a bajunk. Fokozatosan javult fel a védekezésünk, és a második félidőben a sokkal gyorsabb támadójátékunkkal, s egyenletesen javuló teljesítményünkkel sikerült itthon tartanunk a két pontot. Örülök, hogy a fiatal szélsőinknek is tudtam játéklehetőséget adni.
Golovin Vlagyimir: – Próbáltuk lassítani a Debrecen játékát, s ez az első félidőben sikerült is. A második félidei ritmusukat azonban nem tudtuk tartani, majd egy kettős emberhátrány végképp megpecsételte a sorsunkat.

Környezeti szennyezés miatt javasolt óvintézkedést a hajdúnánási polgármester
Aggodalomra okot adó minták a városhoz tartozó Tedejen.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.