civishir.hu

2019.03.30. 19:26

Köstner Vilmosék magabiztosan játszottak (Fotó: Cívishír)

Az idény legnagyobb arányú debreceni győzelme.

36-18-ra győzött a DVSC Schaeffler az Eszterházy SC-t a női elsőosztályú kézilabda bajnokság március 30-i fordulójában a hevesi megyeszékhelyen.

A DVSC intenzitása védekezésben a Ferencváros elleni második félidőt idézte és a debreceni ostromot sem úgy bírták az egri nők, mint valaha. Despotovic tíz méteres ágyúzása (11. perc, 2-7) és Kovács balról ballal a kapu bal oldalába parittyázása (27. perc, 5-16) között leginkább Triffa páncélján haltak el a hazai támadások, 19 lövésből 13-at hatástalanított a válogatott hálóőr… De az egész csapat hozzáállása kifogástalan volt, tegyük hozzá, a dán irányító, Grigel nem gyógyult meg, ezért pályára sem lépett.

A második játékrész elején, ahogy tízgólos előnyben gyakran előfordul, nehezebben pörögtek fel a hölgyek, az Eger pedig játszani akart. Négy perc alatt négyet kapott a Loki, majd a Köstner-féle fejmosás lehetőségétől megrettenve inkább válaszoltak is öttel (38. perc, 11-25). A fennmaradó időben egy mind többet belehibázó hazai és egy, az így kínálkozó lehetőségekkel élni tudó, a különbséget folyamatosan növelő Debrecent láthatott a közönség.

A DVSC az ősszel a Hódosban – Pal Oldrup Jensen vezetőedzővel – hét góllal verte az Eszterházyt, már akkor érezhető volt, hogy köhécsel a motor abban a Lokomotívban. Köstner Vilmos Lokija most 18 góllal múlta felül az ellenfelét úgy, hogy a rutintalansága miatt kevesebb lehetőséghez jutó Borgyos, a gyengébb szezont futó Zamfirescu és Szabó is sok időt tölthetett a pályán.

Gyerünk tovább!

RaL

K&H női kézilabda liga
Eszterházy SC – DVSC Schaeffler 18-36  (7-17)
Eger: Győrffy 1, Leiner (kapusok), Bernát 1, Bocsi, Borbély 3, Brettner 3, Buzsáki 3, Csomós, Hanczvikkel 1, Iván, Juhász, Kobela, Pados 2, Sallai 2, Sári 2 (1), Sepsi. Edző: Debre Viktor.
Debrecen: Oguntoye, Triffa (kapusok), Arany 3, Bordás 2, Borgyos 4, Bulath, Despotovic 6, Kovács 4 (1), Punko 7 (1), Szabó, Tóvizi 3, Vantara-Kelemen 4, Varsányi 1, Zamfirescu 2. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 8, ill. 10.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.

MESTERMÉRLEG
Debre Viktor: Nagyon jól, olyan ritmusban játszott a DVSC, amely számunkra túl magasnak bizonyult. Ők gyorsan, mi kényelmesen kézilabdáztunk, annyit csináltunk, amennyit engedtek nekünk, semmivel sem többet. Kishitűek voltunk, sok mindent nem mertünk felvállalni.
Köstner Vilmos: Jó formában vagyunk, ki tudtuk védeni a bajnokság két-három hetes szüneteiből fakadó nehézségeket. Kérdeztem is már magamtól, kinek készült ez a bajnokság? Aztán megválaszoltam, a két BL-csapatnak… Tudtuk, hogy mire számíthatunk Egerben, olyan hozzáállást kértem, mintha egy élcsapattal játszanánk. Ezt nagyjából be is tartotta a csapat, meggyőző különbséggel nyertünk.