A Debrecen nem adta magát könnyen a sztároknak – FOTÓK

civishir.hu

2019.02.27. 19:25

Stine Oftedallal a Loki sem bírt, a norvég fúria 12 gólt szerzett (hatot hetesből) (Fotók: Fogarasi Renáta, Cívishír)

A BL-címvédő ellen mérkőzött a DVSC Schaeffler.

35-31-re vereséget szenvedett a DVSC Schaeffler a Győri Audi ETO KC csapatától a női kézilabda NB1 február 27-i játéknapján a Főnix Csarnokban.

Jól kezdett a Loki: bár a meccs Groot góljával indult, hárommal válaszoltak a piros-fehérek. Ráadásul a holland világklasszis átlövő-irányító megütötte a fejét egy esésnél, egy időre le is kellett cserélni. A Vantara-Kelemen, Grigel, Tóvizi, Bulath, Kovács, Arany hatossal kezdő Debrecenen semmi megilletődöttség nem érződött, a labda gyorsan járt, s ami fontosabb, eredményes támadójátékot mutatott a csapat sok mozgással, dinamikus betörésekkel.

Együtt a csapat! Köstner Vilmos vezetőedző pacsizik a magyar válogatott Tóvizi Petrával

Mintha a hölgyek egyszerre kívánták volna feledtetni a békéscsabai égést és megmutatni a Győrnek, hogy ha sétagaloppban reménykedtek, csalódni fognak a Főnixben.

Kovács Annában különösen dolgozott a bizonyítási vágy, a válogatott jobbátlövő élményszámba menő tempóit, cseleit és góljait nagy tapssal hálálta meg a publikum. Az ő három találata is kellett ahhoz, hogy a 11. percben 8-7-es hazai vezetést jegyezhessünk fel. A kisalföldiek a Puhalák, Hansen, Pintea, Oftedal, Groot, Bódi sorral kezdték a mérkőzést a kapuban Kiss Évával. Ha nem is ez a legerősebb kezdőjük, azért tudtunk volna belőle válogatni…

A végül 6 gólig jutó Kovács Annát igyekszik megállítani Oftefal és Pintea

A következő tíz percben nem csak megtartani, hanem az akaratos védőmunkának, Triffa Ágnes hárításainak és elöl a pontosságnak köszönhetően eggyel még növelni is sikerült az előnyt. Grigel okosan mozgatta a csapatot, Despotovic és Bordás jól szálltak be a mérkőzésbe Bulath és Tóvizi helyén, ha a zseniális kis norvéggal, Stine Oftedallal nem is tudtunk mit kezdeni.

Jelena Despotovic emelkedik Anne Mette Hanse fölé

Hozzá hasonlóan az óriás Pintea is feladta a leckét, a 192 centiméter magas román válogatottat egy alkalommal Tóvizi és Grigel egyesített erővel sem tudta földre vinni. Ha eljutott hozzá a labda a DVSC-kapu előterében, az általában hetest ért a Győrnek, és Oftedal nem kegyelmezett.

A szintén norvég válogatott, Veronica Kristiansen a jobbszélső, Arany Rebeka mellett próbál elmenni

Bár a 21. percben 15-13-at mutatott a tábla a Lokinak, a félidő végére egyértelmű volt, hogy melyik a mélyebb játékoskeret. Míg Kovács Annáék pihentek, Zamfirescuék szenvedtek: a debreceniek játékából eltűnt az a sebesség, amivel a Győrt is sikerült zavarba hozni, így kétgólós vendég előnnyel mehettek szünetre a csapatok (17-19).

Triffa Ágnes, a DVSC remek kapusa, a csapat egyik kulcsembere

Visszavettünk a hét gólból

A második játékrészben a Győr arra törekedett, hogy három-négy gólos előnyre tegyen szert és azt magabiztosan tartsa. Nem feszültek meg, de egyes periódusukban meg kellett izzadniuk, a körülbelül 5 ezres közönség élvezetes mérkőzést láthatott.

Bordás Réka egyre meggyőzőbb, az áldozatos védekezés mellett 3 gól is került a fiatal beálló neve mellé

A 41. percben a kézilabda ikon, Görbicz Anita módosította 24-28-ra az eredményt egy rendkívül higgadt góllal a balszélről (kivárta Traffia mozgását és elpattintotta alatta). Hiába igyekezett lefaragni a hátrányt a Loki, Anne Mette Hansen és Groot egyre jobban „belőtte magát”, így a remek Grigel-Tóvizi megmozdulásokra egyre csak jöttek a zöld-fehér válaszok, a különbség pedig nem csökkent.

A háttérben Jelena Despotovic bosszankodik azon, hogy Anne Mette Hansen ellépett mellette

Sőt, ahogy fáradtak a debreceniek és egyre több szerepet kaptak a fiatalok, illetve a kevesebb lehetőséghez jutó légiósok (Punko, Zamfirescu), úgy nőtt a győri előny, amely az 55. percre hétgólosra hízott (27-34). A Loki román irányítójától senki nem várta, hogy ezen a mérkőzésen evickél ki a hullámvölgyből, de talán azt sem, hogy szinte egyetlen jó megmozdulása se legyen. Ebben az időszakban több „könnyű gólt” ért el a BL-címvédő a gyámoltalan vagy eleve kudarcra ítélt debreceni húzásokból, különösen a passzokat illetően.

Ez a Varsányi-ziccer sajnos kimaradt 18-21-nél a 32. percben

A vége jobban sikerült, ehhez elsősorban Oguntoye bravúrjai és a Győr kiengedése kellett, ettől függetlenül a 31-35-ös végeredmény nem rossz. Főleg, ha azt vesszük, hogy mennyi munka volt benne.

RaL

K&H női kézilabda liga
DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC 31 -35 (17-19)
Debrecen, játékvezetők: Felhő, Öcsi.
DVSC: Triffa, Oguntoye (kapusok), Arany 1, Bordás 3, Borgyos, Bulath 3, Despotovics 2, Grigel 5 (3), Kovács A. 6 (1), Punko 3, Szabó P. 1, Tóvizi 3, Vantara-Kelemen 4, Varsányi, Zamfirescu. Edző: Köstner Vilmos.
Győr: Grimsbö, Kiss É., Leynaud (kapusok), Afentaler, Bódi 1, Görbicz 3, Groot 6, Hansen 4, Knedlikova 1, Kristiansen 1, Oftedal 12 (6), Pál, Pintea 4, Puhalák 2, Tomori 1. Edző: Danyi Gábor.
Kiállítások: 0, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6.
Danyi Gábor, a Győr vezetőedzője belemenésnek látta a Bulath Anita és a Loki javára megítélt hetest…

Mestermérleg
Köstner Vilmos: – Tudtuk, hogy egy nagyon jó csapat érkezik hozzánk, de azt hiszem sikerült megmutatnunk, hogy mi sem vagyunk gyengék. Az ország legszebb csarnokában játszottunk nagyon jó mérkőzést az ország legjobb szurkolótábora előtt a világ egyik legjobb csapatával. Huszonkét percig szinte hiba nélkül kézilabdáztunk, a megbeszéltek szerint. A győriek nyitott védekezése fogott meg minket.
Danyi Gábor: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk. Debrecenben soha nem mehet biztosra az ember, nincs könnyű meccs a cívisvárosban. Az első félidőben jobb volt a DVSC, mint mi, a második játékrészben tudtunk javulni magunkhoz képest, szoros mérkőzés lett belőle összességében.