Sírba tette az ellenfelet a debreceni kapus – FOTÓK

civishir.hu

2019.01.25. 19:54

Kemény védekezés nélkül nincs siker – a képen Tóvizi Petra és Lotte Grigel gyötri a Vác egyik brazilját, De Souzát. Triffa Ágnes a kapuból, Kovács Anna a büntetőterület előteréből figyeli a jelenetet (Fotók: Fogarasi Renáta, Cívishír)

Nem csak Triffa muzsikált szépen, az egész csapat jól dolgozott.

Taktikus, fegyelmezett produkcióval és az ellenfél hibáinak kíméletlen kihasználásával 33–21-re verte a DVSC Schaeffler a GVM Europe–Vácot a női kézilabda NB I január 25-i fordulójában.

A Hódosban rendezett találkozón a közönség álló tapssal köszönte az élményt, mely révén a Loki megerősítette a helyét a középmezőny elején és éppen az ötödik helyezett Vácra tapad.

Ez volt a negyedik Köstner-éra negyedik mérkőzése, amely előtt azt találgattuk, hogy sikerül-e nyomatékosítani a dunaújvárosi győzelmet egy újabb, a DVSC elé sorolódott gárda ellen. A Loki az új mesterrel rövid időn belül arculatot váltott, de ennek ismételt megerősítéséhez kellett a brazil, szerb, horvát és magyar válogatottakat soraiban tudó Vác legyőzése – bármi áron. A Dunakanyar központja a balmazújvárosi kapustehetség, Suba Sára otthona is, ahogy a tavalyi debreceni junior világbajnoki aranycsapatnak Kácsor Gréta, Szabó Kitti és a már felnőtt válogatott Lakatos Rita szintén tagja volt a váciak közül.

Köstner Vilmos hű maradt a koncepciójához, Oguntoye előtt Grigel irányított, átlövőben Despotovic és Punko, a széleken Vantara-Kelemen és Varsányi, beállóban Tóvizi kezdett. Csakhogy hiába vezetett gyors, eredményes támadásokat a DVSC, az ellenfél szintén megtalálta a réseket: hol beállóból Helembai, hol Radosavljevic mattolta a hazaiakat a jobbszárnyukon. De az is előfordult, hogy a váci hálóőr, a brazil Arenhart használta ki ügyesen Punko rontását, és ívelt tökéletesen az emberhátrány miatt üresen hagyott debreceni kapuba (6. perc, 3–5). Bár Grigel passzából Tóvizi, majd Varsányi egalizált (8. perc, 5–5), a Vác a jó hírét igazolva villámgyorsan reagált: Varsányi és Punko oldalát erőltetve háromgólós előnyt szereztek (10,. perc, 5–8). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Oguntoye sem tudott higgadt maradni, főleg Radosavljevic egymásra kopírozható lövéseinél tűnt úgy, hogy egyszer-kétszer értelmetlenül táncolt ki a kapuból.

Oguntoyénak ezúttal nem volt védése, láthatóan bántotta is a dolog. Hajrá, Viki, gyerünk tovább!

A párkányi lányt Triffa, Punkót Kovács váltotta az első Köstner-időkérés után. A rutinosabb „Tréfi” jól szállt be, Kácsor lövését védte, majd Tóvizi verekedett meg egy labdáért és szépített. Bár a vendégek erre is kettővel feleltek (6–10, 13. perc), a DVSC-t érezhetően felrázta az egyre nyilvánvalóbbá váló tét:

több ütközés és nagyobb sebesség kell, különben a Vác köszöni, elviszi a Loki skalpját.

A javuló csapatmunka eredményeként a 23. percre 11–11-re változott az eredmény, az ekkor már bőven pályán lévő Bulath-Bordás-Zamfirescu belső hármas érezhetően nem ízlett Lakatoséknak. A Debrecen egyre inkább kibillentette a Vácot a játékából, a vendégek nem találták a beállójukat, elkezdtük jobban zárni a széleket, kellő időben kiléptünk Kácsorra. Kemény csata dúlt a pályán mindkét oldal által vitatott bírói döntésekkel (Köstner sárgát is kapott, képgalériánkban megnézhetik). A Loki javára legyen mondva, a csapat átszellemülten küzdött, a védelem hidegvérű faultokkal, sok mozgással dolgozott Triffa keze alá. Ő pedig főszerepet vállalt abban, hogy még egy kimaradt hetessel is egygólos előnyből menjünk a szünetre (14–13).

Bordás Réka mellett elmenni, ez nem volt könnyű péntek este… És még két gól is került a neve mellé!

A Loki tizennegyedik gólja mágikusra sikeredett: Vantara-Kelemen rendkívül éles szögből repült be a bal oldalról, szinte csak cunderezéssel volt esélye „elcsalni” a labdát a rövidet záró Arenhart mellett – és megcsinálta!

Kegyetlen hajrá Debrecenben

A második félidőt Vantara-Kelemen, Bulath, Despotovic, Tóvizi, Kovács, Arany felállásban indítottuk. Egy Tóvizi-Helembai gólváltás után máris gondjai akadtak a befejezéssel a passzív játékra kényszerített Vácnak, azaz a piros-fehérek ott folytatták, ahol abbahagyták. 16–15-nél (37. perc) Bulath büntette a vendégeket a szétnyíló védekezésükért, a másik oldalon pedig Triffa védte Lakatos büntetőjét. Öt percnyi góltalanság után Varsányi volt eredményes egy labdaszerzést követően, majd Kácsor adta bele minden mérgét egy átlövésbe (18–17, 38. perc). Válaszul Kovács Anna tört a váci kapura, faultolták, hetes és 2 perc: a büntetőt Grigel a váci kapus lábai között pattintotta be.

Tóvizi Petrának jól ment, a védekezés mellett 3 szép gólt szerzett

Innentől 22–17-ig (46. perc) nem volt megállás, a többször rontó Vácot Despotovic és Vantara-Kelemen rendszabályozta meg, miközben a debreceni B-közép „Pray for Sala” felirattal tisztelgett a kedden lezuhant argentin labdarúgó emléke előtt.

A vendégek még egyszer megrázták magukat (23–20, 49. perc), és akkor tényleg nagyon sok múlott Triffán, aki két, szinte egymás utáni Hámori-ziccerre is ragyogóan jött ki, a társak pedig gólra tudták váltani a gyors ellentámadásokat. 5–0-ás rohanást produkált a Loki, ami tekintve, hogy már a hajrában voltunk, megsemmisítőnek bizonyult (28–20, 54. perc). A szétzilálódott, elfáradt, de leginkább hitét vesztett Vác hátránya a végéig tovább nőtt. A vége 33–21 lett, Triffa Ágnes 50 perc alatt összesen 18 védést produkált, ami még a meccs nagyobb részében jónak mondható debreceni védekezés tükrében is bravúros teljesítmény. Hab a tortán, hogy a szélsők éltek az így megnyíló lerohanások lehetőségével, Varsányi és Vantara-Kelemen összesen 10 gólt szerzett.

Négy gól a montenegrói válogatott, Jelena Despotovic neve mellett; Jeca védekezésben is sokat javult

Bár nem kétséges, hogy ez a győzelmi arány „kifutott”, dőreség volna nem elismerni, hogy a DVSC-ben ezen az estén remekül párosult a hit a tudatossággal, az akarat a taktikai felkészültséggel. Remek dolog, hogy dicsérni lehet a csapatot, talán mégis bölcsebb lesz hallgatni a január 30-i (szerda) Siófok elleni összecsapásig. És nagyon várni a találkozást, hiszen a bronzesélyes Balaton-partiak kifilézték a Lokit (35–17) az ősszel.

Hátha ezúttal a torkukon akadunk.

Ratalics László

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: – Jól kezdett a Vác, a mérkőzés elején megtalálta a hiányosságainkat védekezésben. Az első félidő így igazi taktikai munka volt. Nekünk sokkal mélyebb volt a rotációnk, így felőröltük ellenfelünket, de ekkora különbség nincs a két csapat között Győzelmünk kulcsa a védekezés, és a kiváló kapusteljesítményünk volt.
Szilágyi Zoltán: – Magabiztosan nyert a DVSC, jó játékkal, megérdemelten. A meccs elején feszes volt a védekezésünk, és támadásban is megtaláltuk azokat a pontokat, ami fontos volt,. A második játékrészben elfáradtak a kulcsjátékosaink, s ez döntő különbség volt. Ki lehet kapni Debrecenben, de ennyivel semmiképpen.

Varsányi Nóra 10 éve a Lokinál – a jobbszélsőt a képen Ábrók Zsolt, a DVSC Schaeffler ügyvezetője köszönti
K&H női liga, 13. forduló
DVSC Schaeffler – GVM Europe–Vác 33-21 (14-13)
Debrecen, játékvezetők: Horváth, Marton.
Debrecen: Triffa, Oguntoye (kapusok), Arany 1, Bordás 2, Borgyos, Bulath 4 (1), Despotovic 4, Grigel 2 (1), Kovács 4 (1), Punko 3 (1), Szabó, Tóvizi 3, Vantara-Kelemen 6, Varsányi 4, Zamfirescu. Edző: Köstner Vilmos.
Vác: Arenhart 1, Suba (kapusok), De Souza 1 (1), Diószegi 1, Hámori 2, Helembai 4, Iván, Jovetic 1, Kácsor 4, Káldy, Lakatos 2, Pappné 1, Radosavljevic 4, Szabó, Sziráki, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kiállítások: 4, ill. 8.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1.