A Ferencváros elrontotta a debreceni vízkeresztet

| 2023. 01. 06. | 21:45:00
A DEAC rendkívül rossz napot fogott ki.

Az óévet az akkor listavezető Budapest Jégkorong Akadémia HC elleni győzelemmel zárta a DEAC a jégkorong Erste Ligában, majd Dunaújvárosban az új esztendőt is sikerrel kezdték a fiúk, így joggal bíztunk benne, hogy kitart a lendület. A Ferencváros azonban megálljt parancsolt.

Az első harmadban hiába játszott fölényben a debreceni gárda, és alakított ki több nagy helyzetet, a remekül védő ferencvárosi kapus eszén nem tudtak túljárni a mieink, a zöld-fehérek pedig két nagy védelmi hibát kihasználva kétgólos előnyre tett szert. A folytatásban is többet támadott a debreceni együttes, de az újabb gólt megint a zöld-fehérek könyvelhették el. A második harmad hajrájában Szmirnov bombagólja visszahozta a reményt, de a játékrész utolsó másodperceiben egy emberelőny góllal az FTC visszaállította a háromgólos különbséget.

A hazai gárda sorsa aztán harmadik harmad elején megpecsételődött egy újabb fővárosi gól miatt, és akkor a DEAC-osok lélekben már fel is adták a küzdelmet. Becsületben azért még mentek előre, de már csak a szépítésre voltak jók.

A DEAC tulajdonképpen úgy kapott ki, hogy semmivel nem játszott rosszabbul, csak éppen a játék legfontosabb elemében, a gólszerzésben maradt el a riválisával szemben. A tabellán a középmezőny egyre sűrűbb, az alapszakasz negyede még azonban hátra van, a cél, a legjobb hat közé kerülés igencsak nehéznek ígérkezik, hiszen az egyetemistákra öt idegenbeli és három hazai összecsapás vár.

György József: – A helyzeteink szép számmal megvoltak, csak éppen a befejezéssel maradtunk adósok. Sokszor azt éreztem a kispadon, hogy ezen a meccsen akkor sem szerzünk gólt, ha reggelig tart. Egyszerűen nem volt elég élesek. Sajnálom, hogy pont nélkül maradtunk, tulajdonképpen egy hatpontos találkozót vesztettünk. Nagyon nehéz a sorsolásunk, de nézünk elébe!

Fodor Szabolcs: – Azt a taktikát, amit megbeszéltünk, átrágtunk a mérkőzés előtt, maradéktalanul megvalósítottuk a pályán. Nagyon okosan és fegyelmezetten játszottunk úgy védekezésben, mind támadásban. Előnyben remekül menedzseltük a meccset, ez volt a győzelmünk kulcsa.