Vasárnapi dráma: büntetőpárbajban verte az Újpestet a Debrecen!

| 2021. 01. 10. | 17:37:00
A hajdúságiak null-kettőről álltak fel.

Vasárnap délutáni rangadót vívott a DEAC jégkorongcsapata az Erste Ligában. Az az Újpest volt az ellenfele, amelyet a szezon első mérkőzésén 8-1-re kiütött, ám a lilák hazai pályán kétszer is visszavágtak a hajdúságiaknak.

Ezúttal sokkal szorosabban alakult az palánkcsata, mint a felek korábbi, debreceni összecsapásán. Gól nélküli első harmad után, a második játékrészben két újpesti gól született, a harmadik felvonásban azonban nagy tempót diktálva sikerült egyenlíteni a DEAC-nak. Eredményesen mutatkozott be az új szerzemény, a cseh Pisarik, akinek a szépítő találata lélektanilag a legjobbkor jött, majd hátvéd, a kanadai Filbrandt rendkívül okos góllal egy egyenlített.

Miután a 60 perc tiszta játékidő nem volt elég a döntéshez, 3-3 elleni hosszabbítás következett. Ebben "meddőnek" bizonyultak a csapatok, így büntetőlövések következtek. Hetényi lehúzta a rolót, a DEAC-nál pedig Hári és Dalecky is betalált, így a hajdúságiak szerezték meg a plusz pontot.

David Musial: - Nagyon gyengén kezdtünk, a második harmadban aztán még az első harmadbeli teljesítményünket is alulmúltuk. A harmadik játékrészben sikerült magunkra találni, majd a ráadásban megszerezni a plusz pontot, de összességében nem lehetünk elégedettek. Annyi vigaszunk azért lehet, hogy egy remek ellenfelet győztünk le.

Virág Csaba: - Túlságosan pontatlanul játszottunk, rengeteg kogorngot elszórtunk elöl, így aztán sok időt kellett töltenünk hátul. Nagyobb fegyelmezettséggel a rendes játékidőben győzhettünk volna, szebb lett volna három ponttal távozni, de ebben a ligában minden pontot meg kell becsülni, így nem vagyunk teljesen elégedetlenek, mert gy nagyon jó ellenfél ellen szereztük ezt az egy pontot, mégpedig egy nagyon nehéz pályán.